Oyun

Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

Witcher 3 Wild Hunt sistem gereksinimleri, sonbahar indirimleri ile indirime girince birçok oyuncu tarafından araştırılmaya başlandı. Bir zamanların efsane oyunu olan ve halen birçok kişi tarafından oynanan Witcher 3 Wild Hunt, çıktığı döneme göre üst düzey grafiklere, akılda kalıcı savaş dinamiklerine ve devasa bir açık dünyaya sahip. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız, favori oyununuz Witcher 3 Wild Hunt olabilir. Fakat bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızın biraz güçlü olması gerekiyor. Bizler de bu içeriğimizde Witcher 3 Wild Hunt sistem gereksinimleri nelerdir sorusunu yanıtlayacağız.

Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

2015 yılında çıkmış olmasına rağmen, dönemine göre efsanevi özellikleri ile dikkat çeken ve halen günümüz oyunlarına taş çıkartan Witcher 3 Wild Hunt, Witcher kitap serisinden esinlenilen bir oyundur. Yan görevleri, genişleme paketleri ve daha fazlasıyla 100 saatten fazla oynama süresi sunan oyunumuz, içerisinde yaşayan devasa bir dünya barındırıyor. Bunun yanında yüksek grafik ögelerine de sahip olduğu için güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor.

Witcher 3 Wild Hunt sistem gereksinimleri benzeri oyunlara göre daha düşük olmasına rağmen yine de belli bir seviyeyi karşılamanız gerekiyor. Ayrıca ne kadar güçlü bir bilgisayara sahip olursanız o kadar kaliteli grafikler göreceğinizi unutmayın. Bu oyunu oynamaya başladığınızda içerisindeki dünyadan çıkamayacağınızı da hatırlatalım. Ayrıca önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni DLC çıkması planlanıyor.

Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri
Witcher 3 Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

Witcher 3 Wild Hunt Minimum Sistem Gereksinimleri

Witcher 3 Wild Hunt minimum sistem gereksinimleri, yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok yüksek donanım ögeleri içermiyor. Fakat yine de bu oyunu oynayabilmek için bir seviyenin üstünde olmanız gerekiyor. Aşağıdaki sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek seviyede bir bilgisayara sahipseniz bu oyunu oynayabilirsiniz demektir.

  • Windows 7, 8.1 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
  • AMD Phenom II X4 940 3.0GHz veya Intel Core i5 2500K 3.3GHz İşlemci
  • AMD Radeon HD 7870 veya NVIDIA GeForce GTX 660 Ekran Kartı
  • 4-6GB DDR4 RAM
  • 40GB+ Depolama Alanı

Bu sistem özelliklerini karşılamanız halinde Witcher 3 Wild Hunt oyununu 30FPS+ düşük ve orta grafik ayarlarında oynayabilirsiniz. Oyun içerisinde oldukça detaylı ayarlar bulunduğu için yardım almanız, daha yüksek FPS açısından büyük önem taşıyacaktır. Ayrıca Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz En İyi 5 Bilgisayar Oyunu başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Witcher 3 Wild Hunt Önerilen Sistem Gereksinimleri

Witcher 3 Wild Hunt oyununu en iyi şekilde deneyimlemek ve herhangi bir kasma ile karşılaşmamak istiyorsanız, önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Ortalamanın biraz üstünde bilgisayara sahipseniz bu oyunu gönül rahatlığı ile oynayabilmeniz mümkün.

  • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
  • AMD FX-8350 4.0GHz veya Intel Core i7 3700 3.4GHz İşlemci
  • AMD Radeon R9 290 veya NVIDIA GeForce GTX 770 Ekran Kartı
  • 8GB DDR4 RAM
  • 60GB+ Depolama Alanı (SSD Tavsiye edilmektedir)

Eğer belirtilen özelliklerden daha fazlasına sahipseniz, oyunumuzu 60FPS+ orta yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. Ayrıca gelecek olan güncelleme ile RTX ışın izleme teknolojisi gibi özellikleri de kullanabilirsiniz. Böylece oyun deneyiminizi en üst seviyeye çıkarmış olursunuz. Şimdi bu oyunu Steam üzerinden ister full paket isterseniz de tekli olmak üzere satın alabilirsiniz. İndirim dönemlerinde 20TL’ye kadar düşen fiyatlarıyla da alabilmeniz mümkündür.

Witcher 3 Wild Hunt Önerilen Sistem Gereksinimleri
Witcher 3 Wild Hunt Önerilen Sistem Gereksinimleri

Önümüzdeki aylarda grafik, dinamik ve hikâye güncellemesi alacak olan oyunumuzun sistem gereksinimleri de bir miktar değişiklik gösterebilir. Fakat yukarıda belirttiğimiz donanım ögelerinden daha yüksek seviyede bir bilgisayara sahipseniz bu sizin için sorun oluşturmayacaktır. Umarız içeriğimiz sayesinde Witcher 3 Wild Hunt sistem gereksinimlerini öğrenmiş ve bilgisayarında bu oyunu oynayabilme imkânına sahip olmuşsunuzdur.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu