Blog

Xiaomi MEB Fatih Sertifika Yükleme Nasıl Yapılır?

Xiaomi MEB Fatih sertifika yükleme nasıl yapılır sorusu, okulların açılması ile birlikte birçok öğrenci ve öğretmen tarafından sıklıkla araştırılan konular arasına girmiştir. Millî Eğitim Bakanlığının yaptığı düzenlemelere göre her okulda bulunan internet bağlantıları için koyulan kuralların uygulanması gerekmektedir. Aksi taktirde internete bağlı olsanız dahi web sitelerine erişiminiz mümkün olmayacaktır. Bunu da sertifika yükleme sayesinde çözebilmeniz mümkündür. Bizler de bu içeriğimizde Xiaomi MEB Fatih sertifika yükleme nasıl yapılır sorusuna yanıt verecek ve okul içerisindeki internet ağlarını aktif bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz.

Xiaomi MEB Fatih Sertifika Yükleme

Xiaomi marka bir telefona sahipseniz ve MEB Fatih internetine bağlanmaya çalışıyorsanız, şifreyi bilmeniz yeterli olmayacaktır. İnternete bağlandıktan sonra genellikle “Bağlantınız gizli değil” veya “Bağlanmanıza izin verilmiyor” gibi hatalarla karşılaşırsınız ve Wi-Fi sembolünün yanında ünlem işareti görürsünüz. Bunu engellemek ve interneti özgürce kullanabilmek için MEB Fatih sertifikasını yüklemeniz gerekmektedir.

Bu sertifika düşünüldüğünün aksine herhangi bir virüs içermez ve izlenebilir olmazsınız. Yalnızca Milli eğitim bakanlığı tarafından koyulmuş olan kuralların internet üzerinde kullanılmasını ve internete erişilmesini sağlar. Fakat bu sertifika kurulduktan sonra belirli sosyal medya platformlarına yine de erişemeyeceğinizi unutmayın. Bunun için ek olarak VPN yazılımları kullanmanız gerekecektir. Yine de Fatih internetini kullanmak istiyorsanız mutlaka MEB Fatih sertifikasını yüklemeniz gerekiyor.

Xiaomi MEB Fatih Sertifika Yükleme
Xiaomi MEB Fatih Sertifika Yükleme

Sertifika Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sertifika yükleme işlemi oldukça kolaydır ve yalnızca birkaç dakika içerisinde telefonunuza tanımlamanız mümkündür. Daha sonrasında internete erişiminiz açılacak ve güvenli bir şekilde Fatih internetini kullanabilecekseniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak hemen telefonunuza MEB Sertifikası tanımlayabilirsiniz.

 • Millî Eğitim Bakanlığı Sertifika web sitesine girin.
 • Buradan MEB Sertifikasını cihazınıza indirin.
 • İndirdiğiniz dosyayı, dosya yönetici içerisinde bulun ve üstüne tıklayın.
 • İsimlendirme kısmına “MEB_SERTIFIKASI” yazın.
 • Şunun için kullanılmış kısmına “VPN ve Uygulamalar” seçeneğini seçin.
 • Tüm bunları yaptıktan sonra “Tamam” butonuna tıklayın.

Bu işlemler bittikten sonra Xiaomi telefonunuza MEB Fatih Sertifikası yüklenmiş olacaktır ve okul içerisindeki internet ağına bağlanmanız halinde sorunsuz kullanım sağlamanız mümkün hale gelecektir. Bundan sonra ek başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Sertifika Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?
Sertifika Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sertifika Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer MEB sertifikasını yüklediyseniz ve okul dışındaki internet ağlarına bağlandığınızda sorun yaşıyorsanız, bu sertifikayı silmeniz gerekebilir. Bunun için de yapmanız gereken çok küçük bir işlem bulunmaktadır. Ancak bu işlemden sonra tekrar okul ağına bağlanmak isterseniz sertifikayı kurmanız gerekecektir.

 • Telefonunuzu açın ve ayarlar uygulamasına girin.
 • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Güvenlik” butonunu bulun ve tıklayın.
 • Burada en aşağıda yer alana “Gelişmiş” sekmesine dokunun.
 • Sayfa içerisindeki “Şifreleme ve Kimlik Bilgileri” yazısına tıklayın.
 • Açılan sayfada “Kimlik Bilgileri Deposu” başlığının altında bulunan “Kullanıcı Kimlik Bilgileri” yazısına tıklayın.
 • Yüklemiş olduğunuz MEB Sertifikasına tıklayın ve kaldırın.

Bu işlemlerden sonra Xiaomi telefonunuza yüklemiş olduğunuz MEB Fatih sertifikasını kolaylıkla kaldırmış olacaksınız. Daha sonrasında tekrar yükleyebilir veya diğer sertifikaları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemlerin aynısını Android işletim sistemine sahip olan diğer telefonlarınızda da gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Umarız içeriğimiz sayesinde Xiaomi MEB Fatih Sertifika yükleme nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilmiş ve hem bu konu hakkında hem de nasıl silindiği hakkında fikir sahibi olmuşsunuzdur. Ayrıca okulunuzdaki internet ağına bağlanmak için şifre arıyorsanız 2021 Güncel Fatih İnternet Şifresi başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu