Blog

Xiaomi Redmi Note 9/10 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Telefonlarımızda sürekli olarak içerik tüketiriz ve bazen bu içerikleri arkadaşlarımızla da paylaşmak isteriz. Veya belli belgelerin ekran görüntüsünü almamız gerekebilir. Bu gibi durumlarda telefonumuzun bize sunduğu ekran görüntüsü alma özelliği ile istediğiniz kadar ekranınızın anlık görüntüsünü alabilirsiniz.

Fakat her telefonda ekran görüntüsü alma özelliği farklı olmaktadır. Xiaomi Redmi Note 9 – 10 PRO telefonlarından birine sahipseniz ve ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı bilmiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Bu yazımızda Xiaomi telefonların belirttiğimiz modellerinde nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi göstereceğiz. (Ayrıca bakınız: Huawei ekran görüntüsü alma)

xiaomi redmi note 10

Telefonda Ekran Görüntüsü Alma

Telefonda ekran görüntüsü almanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır ve sahip olduğunuz telefona göre bu yöntem değişebilmektedir. Fakat telefonunuzda alacağınız her ekran görüntüsü galerinize otomatik olarak kaydedilir ve istediğiniz gibi kullanmanıza izin verilir.

Telefonunuzun her ekranında ve uygulamada gönül rahatlığıyla ekran görüntüsü alabilirsiniz. Fakat yeni teknolojilere sahip olmayan telefonlarda ekran görüntüsü almak oldukça zor olabilir. Xiaomi Redmi Note 9 ve 10 Pro telefonlarında en yeni teknoloji bulunmaktadır.

Xiaomi Redmi Note 9/10 Pro Ekran Görüntüsü Alma

Genellikle ekran görüntüsü alma işlemi güç ve ses tuşlarına aynı anda basılması ile gerçekleştirilmektedir. Fakat Xiaomi Note 9/10 Pro telefonlardan birine sahipseniz bu kombinasyonun bazı telefonlarda çalışmaması normaldir.

Çalışıyorsa bile bu kombinasyonu istediğiniz gibi değiştirme imkânınız da bulunmaktadır. Xiaomi Redmi Note 9/10 Pro telefonunuzla ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • 3 parmağınızı ekranın üstünden aşağıya kaydırmak
  • Ana ekran tuşuna uzun süre basarak
  • Geri tuşuna uzun süre basarak
  • Menü tuşuna uzun süre basarak
  • Güç ve Ana ekran tuşlarına aynı anda basarak
  • Güç ve Ses kısma tuşuna aynı anda basarak
  • Ekranı aşağıya kaydırarak manuel “Ekran Görüntüsü” tuşuna basarak
  • Hızlı top özelliğini kullanarak

Bu seçeneklerden ister bir tanesini isterseniz de birden fazlasını kullanabilirsiniz. Fakat genellikle en çok kullanılan 3 parmağınızı ekranın üstünden aşağı kaydırarak ekran görüntüsü alma işlemidir.

Bu yöntem varsayılan olarak telefonunuza gelmekte ve istenirse daha sonra değiştirilebilmektedir. Bu seçeneklerden bazıları değiştirmek için telefonunuzdan ayarlara girmeniz yeterlidir.

Umarız siz de Xiaomi Redmi Note 9 Pro ve Note 10 Pro telefonlarda ekran görüntüsü alma yöntemlerini öğrenmişsinizdir. Bol ekran görüntüsü çekebileceğiniz içerikler görmeniz dileğiyle.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu