Kapat
Yasaklı Sitelere Giriş
Android 1.842 views 0

Yasaklı Sitelere Giriş Nasıl Yapılır

Yasaklı Sitelere Giriş çoğu zaman ülkemizde uygulanan erişime engelli sitelere erişim için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Yasaklı sitelere erişim için genellikle bilgisayar ve cep telefonlarında DNS adresleri değiştirilerek yapılmaktadır. DNS değiştirme genellikle yasaklı sitelere erişimi sağlamaktadır. DNS ayarlarını değiştirmek için yasaklı sitelere giriş programları kullanıldığı gibi sizlerde cep telefonlarınız da ve bilgisayarlarınızda dns adreslerini değiştirerek de yapabilirsiniz. Yazımızın devamında Yasaklı Sitelere Giriş için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden bahsedeceğiz.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemi Mobil Uygulamalar

Cep telefonlarınız da yasaklanmış sitelere giriş yollarında birincisi belki de en iyisi Puffin Browser uygulamasıdır. Uygulamanın Play Store ve iOS sürümleri mevcuttur. Hiç bir DNS adresi değişimi yapmaya gerek kalmadan sizlere çok hızlı bir internet deneyimi sunmaktadır. Ayrıca uygulamanın Puffin Web Browser for Windows adında masa üstü (Bilgisayar) sürümü de mevcuttur. Uygulamayı bilgisayarınıza indirip kurulumu tamamladıktan sonra aynı bilgisayarınızda ki herhangi bir tarayıcıyı kullanıyor gibi erişmek istediğiniz tüm yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz. Programı tek eksiği eski bilgisayarlarda bilgisayarların donanımları yetersiz ise çalışmamaktadır. Programın çalışıp çalışmadığını ancak deneyerek anlayabilirsiniz.


Yasaklı Sitelere Giriş

Hideman VPN ve ProtonVPN Android ve iOS cep telefonlarınız da kullanabileceğiniz diğer mobil uygulamalardır.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemi Tarayıcı Eklentileri

Bilgisayarlarınızda yasaklanmış sitelere erişim yollarında diğeri de Chrome tarayıcısına bir eklenti kurmak ile mümkündür. Kuracağınız eklenti ile yasaklanmış sitelere kolayca erişim sağlanabilmektedir. Belirttiğimiz eklentilerden bir tanesini kurarak bilgisayarlarınızda istediğiniz sitelere erişim yapabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş

  1. DotVPN
  2. Hotspot Shield VPN
  3. Zenmate

Kullanacağınız bu eklentiler ile internette ki gezinme hızınızın da arttığını göreceksiniz.

Proxy Siteleri Kullanmak

Eğer cep telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza herhangi bir mobil uygulama, program yada eklenti kurmak istemiyorsanız, yasaklı sitelere erişimi sağlayan web sitelerini deneyebilirsiniz. Bu siteler erişmek istediğiniz sitelere erişimi yine yukarıda bahsettiğimiz mobil uygulamalar ve eklentilerin mantığını kullanarak yapmaktadır. Bu adresleri sizlerle paylaşalım.

  1. CroxyProxy
  2. Whoer Web Proxy
  3. Hide.me
  4. Gir.im

Yukarıda sizlerle paylaştığımız “Yasaklı Sitelere Giriş” yöntemleri arasından kendinize en uygun olanı seçip kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz yöntemleri ziyaretçilerimizle paylaşarak yaşadığınız deneyiminizi yoruma yazabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.