Kapat
Reklam Alanı
ÇözümNet 111 views 1

Yazıcı İle Belge Tarama Nasıl Yapılır

Yazıcı İle Belge Tarama Nasıl Yapılır

Yazıcı İle Belge Tarama ; Tarayıcılar kağıt üzerindeki belgelerin resim veya PDF dosyası olarak siyah- beyaz veya renkli bir şekilde bilgisayarımıza aktarmamızı sağlar. Tarayıcılar için özel cihazlar olmakla birlikte günümüzde fonksiyonlu Yazıcı İle Belge Tarama yapma mümkün hale gelmiştir. Tarama yapabilmek için kullanacağımızın bilgisayarın kablolarının takılı ve driverlarının eksiksiz bir şekilde kurulu olması gerekmektedir.

Yazıcı İle Belge Tarama

Tarama Yaptırma Aşamaları

1. Tarayıcı veya yazıcı ile tarama yapma işlemi gerçekleştirmek için başlat menüsünde sağ tarafta bulunan aygıtlar ve yazıcılar seçeneğini seçmelisiniz. Aygıtlar ve yazıcılar seçeneğini seçtikten sonra bilgisayarımıza takılı veya driverı yüklü bulunan aygıt/ yazıcı listesi karşımıza gelecektir.

Yazıcı İle Resim Tarama

2. Bu ekrandan tarama işlemi yapmak istediğimiz tarayıcıyı yada yazıcıyı seçerek sağ tıklamalı ardından taramayı başlat seçeneğini seçmelisiniz.

Yazıcı İle Belge Tarama

3. Ardından tarama ayarları ekranı karşımıza gelecektir. Bu ekranda bulunan SIZE bölümü ile tarama boyutunu (A3- A4- A5 gibi) seçebilirsiniz. Feed Method seçeneği ile iki sayfayı ya da 4 sayfayı tek sayfa büyüklüğünde olacak şekilde tarayabilir, Scan Color seçeneği ile taramanızın siyah beyaz veya renkli olmasını ayarlayabilirsiniz. Ardından Scan düğmesine bastığınızda tarama işlemi başlayacaktır. Sonrasında bilgisayarımızın sağ tarafında Resimleri ve Videoları al isimli bir menü açılacaktır.

4. Al Seçeneğine tıkladıktan sonra taradığımız dosyalar karşımıza çıkacaktır.

Yazıcı İle Belge Tarama

5. Açılan klasörden resimleri kopyalayıp istediğimiz yere yapıştırabilir böylece yazıcı ile tarama yapma işlemini tamamlayabilirsiniz.

“Yazıcı İle Belge Tarama Nasıl Yapılır” üzerine 1 yorum

  1. Bu yazıcı ve tarayıcı çalıştırma işlemleri cidden zor ve sinir bozucu olabiliyor, pratik bir bilgilendirme olmuş. Teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.