Reklam Alanı
Yedinci Hayat
Sinema 121 views 1

Yedinci Hayat

Yedinci Hayat yani orijinal adıyla Seven Sisters, bilim-kurgu üzerine Abd yapımı bir filmdir. Filmin sloganı “What Happened To Monday?” olarak açıklanmıştır. 2017 yılı yapımı gerilim filmi olan Yedinci Hayat, 1 Eylül 2017 tarihinde sinema severlerle buluşacak. Fragmanı, sinema severler tarafından oldukça ilgiyle karşılanan filmin yönetmenliğini Tommy Wirkola yapmıştır. Yapımcılar tarafından filmin süresi 2 saat 3 dakika olarak duyurulmuştur.

 

Filmin Senaryosu

Yedinci Hayat, yakın gelecek zamanda geçmektedir. Filme göre, insanların nüfusu kontrol edilemeyecek kadar artış göstermiş, yiyecek kaynakları tükenmiş ve insanlar arasında açlık oluşmaya başlamıştır. İnsanlara tek çocuk yapma kotası konulan bu zamanda, ikinci çocuklar devlet tarafından öldürülür. Bu dönemde yaşayan bir babanın yediz çocuğu vardır ve devletten gizli büyütmektedir. İsim olarak haftanın 7 gününün verildiği kızlar, isimlerine denk gelen günlerde sokağa çıkmaktadır. Yıllarca böyle büyüyen yediz kardeş, bir gün aralarından Pazartesi’nin eve geri dönmemesiyle onu aramaya çıkacaklardır.

Film Ekibi

Yedinci Hayat, sinema dünyasından tanıdığımız birçok ismi bir filmde buluşturmuş. Bilim-kurgu tarzında iyi bir başarı yakalaması beklenen filmin başrollerinde; Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close, Robert Wagner, Marwan Kenzari oynamaktadır.

“Yedinci Hayat” üzerine 1 yorum

  1. Seydi dedi ki:

    Guzel bir filme benziyor. Farkli kategorilerde guzel bilgiler veriliyor filmleri burdan takip edebilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.