gunpowder
Dizi 0

Yeni Bir Yabancı Dizi GunPowder

“Gunpowder” kelime anlamı olarak “Barut” demektir.  Game of Thrones dizisinin başrolünde oynayan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kit Harington’un yeni projesi Gunpowder…

Kit Harington yeni bir dizide başrol oyuncusu oluyor. Bu dizide 1600’ lı yıllara ait bir tarihi olayın ayrıntılarıyla birlikte ekran karşısına çıkmasına tanıklık edeceğiz.
Gunpowder dizisi Mini Series olarak piyasaya sürülecek bir dizidir. Bu dizi mini bir seri olarak 3 bölümde tamamlanacak. Dizinin 3 bölümde tutulması durumunda devamının da çekileceği söylentiler arasındadır.

Gunpowder dizisinin konusu; 1605 yılının sabahında büyük İngiltere büyük bir olayla sarsılır. Bu olayda mezhep çatışmalarından dolayı Robert Catesby ve grubu İngiliz Parlamento Binası’nı barut dolu fıçılarla yok etmek istiyorlar. Burada asıl amaç Kral James ve parlamento içerisinde tüm insanları öldürmektir. Komplocu grup binayı havaya uçurmadan yakalanmış ve vatan haini olarak ilan edilmişlerdir.

Gunpowder dizisi İngiltere’nin 1605 yılında bu olayını günümüze taşımaktadır. Bu dizide Kit Harington’un yanı sıra Liv Tyler, Mark Gatiss ve Peter Mullan gibi ünlü oyuncularda rol almaktadırlar.

Dizi görsel kaynak: http://www.imdb.com/title/tt6128262/ 

Gunpowder7

Picture 1 of 7

 

Şahin Gül {Şahin Gül}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.