Reklam Alanı
Sosyal Medya 129 views 2

Yeni Dönem Sosyal Medya Trendleri

Yeni Dönem Sosyal Medya Trendleri

Gelişen teknoloji ve beklentilere göre yeni dönem sosyal medya trendleri de çok farklı bir noktaya gelmiş durumda. İlk ortaya çıktığı dönem yeni bir iletişim biçimi olarak dikkat çeken sosyal medya fikirleri, daha çok iletişimi daha kolay hale getirmesi ile popülerlik kazandı. Belli bir zaman dilimi içerisinde iletişim konusunda getirdiği bu yeni soluk çok yoğun ilgi gördü. Fakat sosyal medyanın hala böyle bir etkisi olsak da bundan ibaret olmadığı çok açık. Artık iletişimden farklı olarak sosyal medya uygulamaları aracılığıyla alışverişler yapılıyor, ürün pazarlamaları, reklam kampanyaları gibi birçok şey artık bu sosyal medya hesapları üzerinden yapılıyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı da küçük markalardan büyük ve kurumsallaşmış şirketlere kadar herkes bu yeni dönemde sosyal medya konusunu gündemlerinin ilk sıralarına almış durumda. Hemen hemen bütün firmalar sosyal medyada varlığını önemsemeye başlamış ve insanlara bu kanalları kullanarak ulaşma eğilimi gösterme yoluna girmiştir.

Canlı Yayınlar

Sosyal medya uygulamaları gün geçtikçe kendilerini yeniliyorlar ve canlı yayınlar yeni dönemde çok fazla önem kazanmış durumda. Ancak daha tam olarak zirve noktasında değil. Canlı yayınlar daha çok bireysel kullanıcıların kullandığı bir seçenek. Firmalar ve markalar henüz bu yöntemi pek tercih etmiyorlar. Fakat bu teknoloji önemli bir iletişim imkânı sunuyor. İnsanlarla birebir iletişim kurarak aradaki samimiyeti arttırıp onlara ulaşma yönünde ciddi bir mesafe alınmasını sağlıyor.

Mesajlaşma Uygulamaları

SMS yoluyla iletişim kurulan günlerden sonra ortaya çıkan mesajlaşma uygulamaları çıktığı dönem çok yoğun ilgi gördü ve birçok mesajlaşma uygulaması piyasada rekabete girişti. Fakat çok azı bugünlere kalabildi ve onları da milyarlarca insan tarafından kullanılıyor. Bu nedenle şimdiye kadar çok az yapılan mesajlaşma yoluyla kitlelere ulaşmak, yeni dönemde çok sık tercih edilen bir yöntem olacak.

Hikayeler

Tıpkı canlı yayınlar gibi hikayeler de yeni dönemim en popüler sosyal medya trendlerinden. Fakat bu canlı yayına oranla çok daha fazla kullanılmakta ve gençlerden markalara kadar hemen hemen herkesin ilgisini çekmiş durumda. Hatta neredeyse normal paylaşım yapmanın dahi önüne geçmiş ve daha çok takip edilmeye başlanmıştır.

“Yeni Dönem Sosyal Medya Trendleri” üzerine 2 yorum

  1. Burak Tatlı dedi ki:

    Sosyal medya trendleri hiç eskimeyecek bir sektör, Youtube artık meslek odadı gibi oldu yakımda Youtuber olmak için üniversitelerde yeni bölüm bile kurarlar 🙂 Yeni yılın ve gelecek yılların trendi Sosyal medyadır.

  2. Murat KARACAN dedi ki:

    sosyal medya trendleri konusunda en popüleri bencede youtuberlık. Çevremde herkes video çekme derdinde yada fikir bulma derdinde. ÖZellikle popüler youtuberlardan birinin geçenlerde kazandığı parayı açıklamsıyla olayın seyri çok değişti. İşkur tarafından youtuberlık kurslarının açılacağını duydum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.