Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Yeni Nesil iPad Pro PC Yerine Geçer mi?
İnternet 355 views 0

Yeni Nesil iPad Pro PC Yerine Geçer mi?

Apple bundan bir kaç gün öncesi yeni nesil ipad olan iPad Pro’nun lansman ve tanıtımını gerçekleştirdi. Tablet sektörünün mimarı olan ve bu sektörün lokomotifi olarak ipad modellerini üreten Apple tablet piyasasında gerçekleşen daralmadan pek memnun değil. Özellikle mini modellerin neredeyse satmaması sebebi ile firmanın bu modelleri piyasadan çekmesi bekleniyor. Buna rağmen Apple henüz tabletlere olan inancını yitirmiş değil. İlk tanıtıldığında özellikle ofis ve çalışan insanların bir numaralı yardımcısı olarak betimlenen bu araçlar kullanım alanında büyük değişikliklere uğrayarak daha çok çocukların oyalandığı bir oyuncak haline geldi. Özellikle ofis çalışanlarının fare ve klavye ikisinden vazgeçememesi, akıllı telefonların ise artan performansı ile tabletleri aratmaması sonucu tablet piyasası git gide daha çok daraldı. Bunun sonucu olarak üretilen yeni nesil ipad pro pc yerine geçer mi? sorusunu akıllara getirdi.

Apple’dan Yeni Bir Atak Geldi

Apple kendi içerisinde bazı kuralları olan ve genellikle bunları çiğnemeyi sevmeyen bir şirket olarak biliniyor. Özellikle Steve Jobs döneminde şirket insanların büyük ekranlı telefonlara ihtiyaç duymayacağını düşünüyordu. Bu sebeple tablet fikri ortaya çıkmıştı. Fakat günümüzde telefonların ekranlarının büyümesi ile beraber tablet ihtiyacı ortadan kalktı. Bu sebeple yeni bir tablet fikri ile gelen Apple tabletine ilke defa fiziksel bir klavye ve kalem eklemesi yaptı. Bununla beraber taşınabilir bir laptobun yerini alabilir mi soruları gündeme geldi.Yeni Nesil iPad Pro PC Yerine Geçer mi?

İpad Pro PC Yerine Geçer mi?

Apple ilk başta çıkardığı tabletlerle ile insanların genel ofis işleri için tablet kullanmasını öngörüyordu. Fakat tabletlerin kullanım alanının bir macbooka göre sınırlı olması insanların tablete yönelmesini engelledi. Zira Apple kendi ürünü olan Macbook satışları artarken tablet satışlarının düşmesi ile bunu bizzat deneyimlemiş oldu. Fakat genede fiziksel bir klavye ekleyerek tabletlerin gelişen işlemci kapasiteleri ile beraber bir dizüstü bilgisayar yada macbookun yerini alabileceğini göstermek isteyen Apple kalem ile de fare ihtiyacını çözmüş oldu. Gene bu durumda sadece temel ofis işleri için hali hazırda duran bir bilgisayar yerine iPad pro almayı insanlar pek mantıklı bulmuyor. Tabi ki gelecekte ihtiyaçların nasıl şekil alacağını daha net göreceğiz.

İşletim Sistemi Farklı

Bir ipad pro kullanıcısının PC yerine tableti tercih etmemesinin sebebi uzmanlara göre işletim sistemi. Aslında insanlar tabletten ziyade Windows ya da macOS yerine IOS’da yapılabilecek işlerin kısıtlı olması. Her ne kadar oyun oynamak, sosyal ağlar ya da mail atmak için oldukça yeterli olsa da genel ofis işleri veya karmaşık tablolarda ios yetersiz kalabiliyor. Bu sebepler insanlar bilgisayarın sahip olduğu işletim sistemlerini tercih ediyor. Tabi ki burada elledeki hazır sistemi değiştirmek demek bütünüyse ağlarda problem yaşamak demek de olabilir. Genede apple tabletlerinin işletim sistemini değiştirirse belki insanların tavrı da değişebilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.