Kapat
Reklam Alanı
Gençler 150 views 0

Yeni Tanıştığın Kişiyle Kolay İletişim Kurma Yöntemleri

Yeni Tanıştığın Kişiyle Kolay İletişim Kurma Yöntemleri

Hem erkek hem de kadın için iletişim esnasında karşıdan hamle beklemek sıkıcı ve kötü bir hal alabiliyor. Bu yüzden ilk hamleyi sizin yapmanız belki de daha olumlu bir sonuca götürecektir.  Bu bağlamda bazı hususları da dikkate almanız gereklidir.

Konuşma esnasında ona iltifat etmeniz karşınızdaki kişinin hoşuna gidecek en kısa yollardan biridir. İltifatlarınız gerçekçi ve çekici olduğu zaman kişiyi oldukça etkileyecektir. Ayrıca ilk tanışma esnasında numarasını istemeniz daha fazla sohbet etmeniz açısından iyi olacaktır. Görüşmelerinizde ise onu rahatsız etmeden göz kontağı kurun. Göz kontağı kurmanız karşınızdaki kişiye değer verdiğinizi ve onunla ilgilenmek istediğinizi belirten yollardan birisidir.

İletişim Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yeni tanıştığın kişiyle kolay iletişim kurma yöntemleri olarak karşınızdaki kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde ilgilenmeniz gerekir. Mesela bazı konularda bilginiz olsa bile ondan yardım isteyin ve düşüncelerine değer verin.  Ona sürekli farklı konular hakkında fikirlerini ve düşüncelerini sorun. Böylece onun kişiliği hakkında daha fazla fikir sahibi olursunuz. Karşınızdaki kişiyle her dakika başı iletişim yerine ara ara iletişim kurmanız daha iyi olacaktır. Araya biraz zaman girdiğinde kişilerin birbirini özlemesi ilişki kurma açısından olumlu neticeler vermektedir. Konuşma esnasında tartışılacak bir konu açıldığı zaman ondan kaçının. Çünkü kadınlar her zaman konuşmanın sonunda kendilerini haklı çıkarmayı başarabiliyor. Erkekler ise haklı iken haksız duruma düşebilmekte. Bu yüzden tartışmalardan olabildiğince uzak durmanızda fayda var.

İletişim Kurmanın Altın Kuralı

Yeni tanıştığın kişiyle kolay iletişim kurma yöntemleri arasında karşınızdaki kişiye saygı duymanız ve onu olduğu gibi kabul etmenizde vardır. Karşınızdaki kişi ile tanıştıktan sonra onu değiştirmeye kalkışmanız kısa sürede size onu kaybettirecektir. Çünkü herkes kendini değiştirmeye çalışan insandan kaçar. Onun dedikleri şeyleri geçiştirmek amaçlı değil de gerçekten kulak verip dinleyin. Konu açarken de sıkmayacak şekilde ilgi çekici konular açın. Ortak yönlerinizden sıkça bahsedin ve her zaman açık olun. Yalan söylemekten kaçının çünkü yalanınız bir kere yakalanırsa ikinci bir şansınız olmayabilir. Onunla iletişim esnasında sürekli empati kurun ve buna göre tepkiler verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.