Kapat
Yerli Arama Motoru Yaani
İnceleme 175 views 0

Yerli Arama Motoru Yaani

Yerli arama motoru Yaani

Türkiye’nin ilk yerli arama motoru Yaani, tanıtıldı. Türkcell tarafından geliştirilmiş olan Yaani arama motoru büyük bir merakla bekleniyordu. 25 Ekim tarihinde tanıtımı yapılan arama motorunun pek çok yeni özelliği bulunmaktadır.
Yaani arama motoru, Türkçe ana diline sahip olan bir uygulamadır. Uygulama Türkçe ana diliyle kullanıma sunulmuştur. Simgesinde bulunan nazar boncuğu simgesi de Türkiye’yi temsil etmesi açısından kullanılan bir simgedir.

Yaani arama motoru artık mobilde!

Arama motorlarında Türkçe arama yapan insanlar, genellikle istediği bilgiyi net olarak bulamama gibi sorunlarla karşılaşabilmekteydi. Bunun önüne geçmek isteyen Türkcell geliştiricileri mobil uygulamalarda kullanılmak üzere Yaani arama motorunu geliştirdiler. Ana dili Türkçe olan arama motoru sayesinde insanlar aradıklarını net olarak bulabilecekler. Ayrıca daha önce yapılan benzer aramalarda insanların aradığını kolayca bulabilmesi için sunulacak.
Yaani arama motorunu geliştirmek için tam 2.5 yıllık bir çalışamaya ihtiyaç duyulmuştur. Arama motorunun Türkçe karakterlere alışık bir algoritmaya sahip olması için büyük bir çalışma yapılmıştır. Yaani arama motorundan arama yapan bir kullanıcı ilk önce yerel olan içeriklerle karşılaşacaktır. Bu sayede aradığını kolay bir şekilde bulma imkanına sahip olacaktır.


Güvenli aramada olacak!

+18 kategorisinde bulunan şiddet, cinsellik ve korku içeriklerini görmek istemeyen ya da engellemek isteyen kullanıcılar için güvenli arama seçeneği de mevcut olacaktır. Bu sayede ebeveynler rahat bir şekilde çocuklarına mobil cihazlarını teslim edebile

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.