Ana Sayfa ÇözümNet Yıldız İşareti ★ Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Yıldız İşareti ★ Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle yıldız işareti bilgisayarda nasıl yapılır konusuna değineceğiz. İnsanların geneli klavye üzerinden yıldız başta olmak üzere birçok sembolü nasıl çabucak yapabileceğini bilmemektir. Bu durum sonucunda sağdan soldan işaretleri kopyalama ihtiyacı duyabilen insanlar, bu durumdan çok memnun olmamaktadır. Bu rehber doğrultusun da sizlere klavyeden nasıl yapılacağına dair, yıldız yapmayı öğretebilecek ve bu durumun sonucunda saniyeler içerisinde yıldız yapabileceksiniz. Gelin birlikte yıldız işareti bilgisayarda nasıl yapılır adı altında yıldız yapmayı öğrenelim.

Klavyede Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

yıldız işareti
yildiz-isareti-nasil-yapilir

İlk önce dilerseniz bizim vereceğimiz bu yıldızı ( ) direkt kopyalayabilir, lazım olduğu zaman da bu sayfa aracılığı ile kopyalayarak dilediğiniz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak ben nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum derseniz onu da öğretebiliriz. Öncelikli olarak bilgisayarınızda bir word dosyası açmanız gerekmektedir ardından bul dosyası içerisinde sırasıyla alt+554 tuşlarına basmanız gerekir. Böylece yıldız işaretli kolaylıkla yapabilirsiniz. Yaptığınız yıldız işaretini herhangi bir yerde istediğin şekilde kullanabilirsiniz.

Bu Yıldız İşaretini Nerede Kullanabilirim?

Öğrettiğimiz bu yöntem ile birlikte sembolleri çoğu web sitelerini kullanabilmeniz mümkündür. Facebook İnstagram’da gönderinin altına bu yıldız sembollerinin yapıştırabilir, dilediğiniz bir fotoğrafın altına yorum olacak şekilde bırakabilirsiniz. Instagram ve Facebook gibi büyük uygulamalar bu tarzda sembollerin bazılarına izin vermektedir. Ancak bazılarını güvenlik nedeniyle hemen engel teşkil etmektedir. Elbette Instagram veya Facebook değil çoğu web sitesi Facebook gibi şirketini aldığı güvenlik sistemlerini kullanmaktadır.

Bu sitelerde bazı sembolleri izin verilirken bazıları da bu sembollere izin vermemektedir. Bunları denemek amacıyla herhangi bir web sitesine girmeniz daha sonrasında ise herhangi bir sembolü kopyalayarak yorum şeklinde veya mesaj atarak göndermeniz gerekecektir. Böylelikle sembolün yasaklı olup olmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Böylece sembolleri dilediğiniz yerde özgürce kullanabilirsiniz.

Bu Semboller Telefonda Nasıl Kullanılır?

Telefonunu da yer verdiğiniz bu sembolleri öncelikli olarak bilgisayarınızdan veya ve WhatsApp web uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Karekodu okuttuktan sonra WhatsApp’a giriş yaptıktan bir süre sonra bilgisayar özel yıldızınızı bu sembolü diliniz bir kişi WhatsApp yoluyla gönderebilirsiniz. Daha sonra bilgisayardan WhatsApp web’i kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

DNS Nedir? DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

DNS nedir , dns ayarları nasıl değiştirilir bu yazımızda kısaca bahsedeceğiz. Telefonlarda, bilgisayarlarda kısacası aktif olarak kullandığımız her cihazda, internet günlük hayatın...

∞ Lemniskat Eğrisi ∞ – Sonsuzluk İşareti ∞ Nasıl Yapılır

Lemniskat eğrisi olarak da bilinen sonsuzluk işareti ∞ ebediyen anlamında kullanılan bir semboldür. Lemniskat (sonsuzluk) işaretini Windows ve Mac işletim sistemlerinde en...

En Hızlı DNS Adresleri Güncel

En hızlı DNS adresleri ; Yıl 2020 ve birçok insan hala DNS engeli ya da yavaş DNS nedeni ile problem yaşıyor. Bu...

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları

Bosch Çamaşır Makineleri Hata Kodları, Bosch CL Hata Kodu ve Çözümü, Bosch Musluk Sembolü, Bosch E16 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch  E18 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch E23 Hata Kodu ve Çözümü, Bosch ...

Son Yorumlar