Sosyal MedyaBlog

YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Youtube bildirim gelmiyor sorunu, genellikle Youtuberlar tarafından aboneleri bilgilendirmek amacıyla söylenen ve sonrasında fark edilen bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında farkında olmadan abone olduğunuz kişilerin bildirimlerini de kapatmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda birkaç dakika içerisinde sorunun üstesinden gelebilir ve tekrar bildirimler almaya başlayabilirsiniz. Bizler de içeriğimizde Youtube bildirim gelmiyor sorunu nedir ve nasıl çözülür sorularını yanıtlandırmaya çalışacağız.

Youtube Bildirim Gelmiyor Sorunu

Youtube, herkes tarafından aktif olarak kullanılan bir platformdur ve çoğu kişi yeni videolara direkt olarak erişmek ister. Bunun için Youtube geliştiricileri tarafından bildirim sistemi geliştirilmiştir. Buna videoların altında bulunan zil işaretinden ve hesap ayarlarından ulaşabilmek mümkündür. Fakat bu sistemin sorunlu çalıştığı ve amacına hizmet etmediği olumsuz durumlar oluşabilmektedir.

Youtube üzerinde takip ettiğimiz kanallar ve sayfalar yeni bir içerik paylaştıkları zaman direkt olarak size bildirim gelir. Böylece yeni videolara kolayca erişmeniz ve en önden haberdar olmanız sağlanır. Fakat bazı durumlarda belli sebeplerden ötürü bildirim iletilmeyebilir. Tüm bu sorunlar Youtube bildirim gelmiyor sorunu başlığı altında incelenmektedir. Eğer siz de abonesi olduğunuz bir veya daha fazla kanaldan bildirimleri alamıyorsanız, bunu çözebilmek için birden fazla yöntem uygulayabilirsiniz.

Youtube Bildirim Gelmiyor Sorunu
Youtube Bildirim Gelmiyor Sorunu

Youtube Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü

Eğer sizler de bildirim sorunu ile baş başa kaldıysanız ve bunu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız, içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Sorunun nereden kaynaklandığını anlamanız halinde birkaç dakika içerisinde çözüme ulaşabilir ve tekrar bildirimleri almaya başlayabilirsiniz. Ancak müdahale edemeyeceğiniz durumların da bulunduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Kanalların Bildirim Seçeneklerini Kontrol Edin

Eğer spesifik olarak bir veya birkaç kanaldan bildirim almıyor ve diğer abone olduğunuz kanallardan bildirim alıyorsanız, muhtemelen kanala özel bildirim alma özelliğini aktif etmemiş veya engellemişsinizdir. Bu gibi durumlarda birkaç adımlık basit işlem ile sorununuzu çözebilirsiniz.

 • Youtube web sitesine veya uygulamasına hesabınız ile giriş yapın.
 • Bildirim gelmeyen ancak abone olduğunuz kanalı arama kısmında aratın.
 • En başta çıkan abone olduğunuz kanala tıklayın.
 • Sayfa içerisinde sağ tarafta yer alan “Abone Olundu” yazısının yanındaki zil simgesine tıklayın.
 • Açılan menüde “Tümü” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra, abone olduğunuz kanal yeni bir video paylaştığında yalnızca birkaç dakika içerisinde bildirim alırsınız. Böylece kanalda paylaşılan videoları gözden kaçırmanız imkânsız hale gelir. Telefonunuz üzerinden Youtube hesabınıza bağlıysanız, direkt telefon mesajı olarak da bildirim alırsınız.

Kanalların Bildirim Seçeneklerini Kontrol Edin
Kanalların Bildirim Seçeneklerini Kontrol Edin

Hesap Bildirim Ayarlarını Değiştirin

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem bir işe yaramıyor ve hiçbir kanaldan bildirim almıyorsanız, hesap ayarlarınızda bazı sorunlar oluşmuş olabilir. Bunu çözmek için ise direkt olarak hesabınızın ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Genellikle bu çözüm yöntemi ile birlikte sorunun tamamen üstesinden gelinmektedir.

 • Youtube web sitesini açın ve hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üstte yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak menüyü açın.
 • Menüde aşağıda yer alan “Ayarlar” sekmesine ilerleyin.
 • Sol menüde ikinci sırada bulunan “Bildirimler” yazısına tıklayın.
 • Açılan sayfada “Tercihler” başlığının yanında tüm seçenekleri aktif hale getirin.
 • Masaüstü bildirimlerini aktif hale getirin.
 • Aynı işlemleri telefonunuz üzerinde de yaparak bildirimleri aktif hale getirin.

Tüm bu işlemler sonucunda Youtube içerisindeki bildirimleriniz düzelmese bile direkt olarak bilgisayar veya mobil bildirim olarak yeni paylaşımları görüntüleyebileceksiniz. Sorunun devam etmesi halinde ayarları biraz daha kurcalayabilirsiniz.

Kanal Kaynaklı Sorunlar

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz iki yöntemi de uygulamanıza rağmen istediğiniz kanallardan bildirimler size ulaşmıyorsa, kanalda bir sorun olma ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda yukarıdaki yöntemleri uygulamalı ve sorunun çözülmesini beklemelisiniz. Eğer yayıncı kaynaklı bir problem meydana gelmişse kanala tekrar abone olarak ve tekrar bildirim ayarlarını düzenleyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Bunun dışında beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır ve bu gibi durumlarda Youtube Bildirim gelmiyor sorunu çözülmeyebilir.

Kanal Kaynaklı Sorunlar
Kanal Kaynaklı Sorunlar

İçeriğimizde tüm detaylarıyla bildirim sorunun ne olduğunu ve nasıl çözülebileceğini sizlere anlatmaya çalıştık. Umarız sizler de burada edindiğiniz bilgiler sayesinde Youtube bildirim gelmiyor sorununu çözebilmiş ve istediğiniz kanallardan tekrar bildirim almaya başlamışsınızdır. Youtube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu