Sosyal MedyaBilgi

Youtube Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Youtube üzerinde abone olduğunuz ve bildirimini açtığınız kanallar yeni bir video paylaştıklarında direkt olarak uyarı alırsınız. Böylece sevdiğiniz içerik üreticilerinin yeni paylaşımlarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Fakat çok fazla kanala aboneyseniz bu durum can sıkıcı bir hal alabilir. Bunun üstesinden gelmek için ise Youtube bildirimleri nasıl kapatılır sorusunun cevabını bilmek gerekmektedir. Hem telefondan hem de tarayıcınızdan gelecek olacak bu bildirimlerden sıkıldıysanız ve sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız, yalnızca birkaç adımlık işlemler ile Youtube bildirimlerini kapatabilir ve daha temiz bir Youtube hesabına sahip olabilirsiniz.

Youtube Bildirimleri Kapatma

Bildirimler faydalı ve bilgilendirici yapılara sahip olsalar da fazla bildirim kişinin rahatsız olmasına ve uyarıları takip edememesine yol açar. Dolayısıyla düzenli aralıklarla bildirimler üzerinde değişiklik ve düzenleme yapılmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için kullanıcılar çoğunlukla abone oldukları kanalların bildirim zillerini kapatmayı tercih ederler ancak bu işlem tam anlamıyla çözüm sağlamamaktadır.

Bir Youtube hesabınız bulunuyorsa ve yıllardır kullanım sağlıyorsanız, muhtemelen içerisinde birçok kanal ve özellik barındırdığını bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla sürekli olarak bildirimler almanız kaçınılmaz olacaktır. Genellikle izlediğiniz içeriklerden yola çıkarak gönderilen bildirimler ve sizin abone olduğunuz kanallardan gelen bildirimler ile hesabınız rahatsız edici bir hale gelebilir. Bunun önüne geçebilmek için hemen hesap ayarlarını veya telefon ayarlarını düzenleyerek bildirimleri kapalı konuma getirebilirsiniz.

Youtube Bildirimleri Kapatma
Youtube Bildirimleri Kapatma

Bilgisayarda Youtube Bildirimlerini Kapatma

Windows 10 veya 11 gibi işletim sistemlerini kullanıyorsanız, tarayıcınıza gelecek her bildirim direkt olarak bilgisayar bildirimi olarak karşınıza çıkacaktır. Bunun önüne geçebilmek için öncelikle hesabınızdaki bildirimleri kapatabilir, eğer tam anlamıyla çözüme ulaşamazsanız tarayıcı ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Youtube hesabınız üzerinden bildirim ayarlarınızı yönetmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Youtube web sitesini açın ve hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üst köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak menüyü açın.
 • Menüde yer alan “Ayarlar” sekmesine ilerleyin.
 • Açılacak olan sayfada sol menüde bulunan “Bildirimler” seçeneğine tıklayın.
 • “Bu tarayıcıda bildirimleri al” seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Tercihleriniz altında yer alan seçeneklerden istediklerinizi kapatın. Tüm bildirimlerden kurtulmak için her ayarı kapalı konuma getirmeniz gerekmektedir.
 • E-Posta bildirimleri sekmesindeki seçenekleri de kapalı konuma getirin.

Bu işlemler sonucunda Youtube bildirimleri nasıl kapatılır sorusunun cevabını bulmuş ve uygulamış olursunuz. Ayarları bir kez daha değiştirene kadar hiçbir şekilde herhangi bir bildirim hesabınıza gelmeyecektir. Bunun yanında isteğinize bağlı olarak bazı özellikleri açıp kapatabilmeniz de mümkündür.

Akıllı Telefonlarda Youtube Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Eğer Youtube uygulamasını ve platformunu akıllı telefon üzerinden kullanan biriyseniz, gelen bildirimlerin ne kadar can sıkıcı olduğunu daha iyi anlıyorsunuz demektir. Genellikle bir mesaj gibi iletilen bu bildirimler gün içerisinde işlerinizi aksatabilir ve sürekli telefona bakmanıza sebep olabilir. Bu durumu engellemek için aynı bilgisayar ortamında olduğu gibi bildirimleri kapatabilirsiniz.

 • Telefonunuzdan Youtube uygulamasını açın ve hesabınız ile giriş yapın.
 • Sayfanın üstünde yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak menüyü açın.
 • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Ayarlar” sekmesini bulun ve tıklayın.
 • Tekrar sayfayı aşağıya kaydırarak “Bildirimler” seçeneğine dokunun.
 • Tüm seçenekleri kapalı konuma getirin.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra, bildirimlerden tamamen kurtulmak istiyorsanız, kullandığınız telefonun ayarlar menüsüne girerek uygulamalar içerisinden Youtube uygulamasını bulabilir ve seçeneklerden tüm bildirimleri engelleyebilirsiniz. Böylece yukarıda bahsettiğimiz yöntemi uygulamamış olsanız bile mevcut bildirimler telefonunuza iletilmeyecektir.

Akıllı Telefonlarda Youtube Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Akıllı Telefonlarda Youtube Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Sizler de belirtmiş olduğumuz yöntemlerden ve adımlardan yola çıkarak kendi cihazınızda Youtube bildirimleri nasıl kapatılır sorusunun cevabını bulabilir ve hemen uygulamaya koyulabilirsiniz. Bunun yanında bildirimleri de kendi istekleriniz doğrultusunda düzenleme imkânınız bulunmaktadır. Youtube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu