Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Youtube Go
İnceleme 337 views 0

Youtube Go ile Daha İyi Performans

Youtube Go ile Daha İyi Performans

Ünlü video barındırma sitesi Youtube 2005 yılından bu yana bir vazgeçilmez olmayı başardı. 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulan Youtube’un performansı, cep telefonlarının işletim sistemleri yenilendikçe eski cihazlarda problem yaratıyordu. Youtube Go adı altında beta sürümü ile bu sorunu çözmek üzere yola çıkan video paylaşım sitesi Youtube Go ile daha iyi performans sözü veriyor. Artık Youtube Go Play Store’den full sürüm olarak indirilebiliyor. 

Youtube Go

Android Go

Aslında bu Google’in bir süredir üzerinde çalışmalar yürüttüğü Android Go işletim sisteminin bir ayak sesi olarak değerlendirilmektedir. Google, kademe kademe Android Go ile hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Küresel açıdan kullanım oranları dikkate alınarak pek çok kişide düşük performanslı cihaz bulunuyor. Youtube de tıpkı bazı popüler uygulamalar gibi yeni makinelerde “canavar” gibi çalışırken düşük performanslı cihazlarda kasmalar yaşatıyordu. Bu da kullanıcı isyanı demek.

Youtube Go ile Daha İyi Performans

Youtube Go

Google’ın Android Go’sunun da düşük performanslı cihazlar gözeteceği konuşuluyor. Uygulama Android 4.1 Jellybean ve üzeri Android sürümlerinde hiç zorlanmadan çalışıyor. Android Go’nun kısa süre sonra yeni bir işletim sistemi olarak çıkarılması beklenmektedir. Bu kapsamda Google en sık kullanılan uygulaması olan Youtube ile bu yapılandırma kolaylıklarına başladı. Video kaydetmeye ve telefon belleğinden görüntülemeye olanak sağlayan Youtube Go, söz konusu videoları Bluetooth ile arkadaşlarınızla paylaşmaya da imkan sağlıyor. Sadece performans dostu değil, kota dostu da olan Youtube Go sayesinde kabarık fatura riski düşüyor. Bilindiği üzere özellikle yüksek kalitedeki videolar internet kotasını “sömüren” faktörlerin başında geliyor.

Nasıl İndireceksiniz

YoutuBe Go indirmek için Google’da Youtube Go Apk olarak arama yapmanız gerekmektedir. Yada Buraya Tıklayarak da indirebilirsiniz.

  • İndirdiğiniz rar dosyasını açıp kurulumu yapınız.
  • Uygulamayı açın.
  • Karşınıza Dil Seçenekleri gelecek, İngilizceyi seçin.
  • İngilizceyi seçtikten sonra gelen uyarılara “Next” diyerek devam edin.
  • Telefon numarası istenen yere telefon numaranızı girin.
  • Açılan sayfada mail adresinizi seçmenizi isteyecek, mail adresinizi seçip “Next” diyerek devam edin.
  • Gelen kısımda “Verify Now” uyarısı gelecek, tıklayıp devam edin.
  • Açılan sayfada size bir pin gönderilecek, gelen pin’i girip devam edin. Şayet pin gelmezse, süre bitiminde bir uyarı gelecek; gelen uyarıda “skip” kısmını tıkayıp devam edin.
  • Artık YouTube Go uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.