Blog

Youtube Kanal Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Youtube Kanal Hesap Silme nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Youtube günümüzde adeta bir iş sektörü olarak büyümekte ve gelişmekte. Youtube, hem sansürsüz bir paylaşım ortamı yarattığı için hem de milyonlarca seçenek içerisinden istediğimizi seçip izleme özgürlüğü sunduğu için artık televizyonlarımız yerini almış durumda.

Gerçek bir iş olanağı sunan bu platformda içerik üretmekte izlemek kadar eğlenceli ve kolaydır. Yalnızca bir e-mail adresi ile hesap açarak bugün sizlerde hobilerinizi, sevdiklerinizi hatta sadece gününüzü nasıl geçirdiğinizi paylaşarak youtuber olabilirsiniz.

Fakat eğer bundan sıkıldıysanız ve kurtulmak istiyorsanız hesabınızı silmek istiyor olabilirsiniz. Hesap silmenin yanı sıra hesabınızı gizlemeniz de olası, bugün bu yazımızda sizlere yardımcı olabilmek için her iki yöntemden de bahsedeceğiz.

Hesap Gizlemek

Hesap gizlemek olası bir pişmanlık durumunda hesabınızı tekrardan izleyicilere açmak konusunda daha pratik bir yöntemdir. Hesap gizleme işleminde eğer kullanıcı isterse hesabını tekrardan izleyicilerine açma şansına sahip. Hesap gizlendiği zaman kanal adı, abonelikler, aboneler, videolar ve beğeniler gizlenir fakat yorumlar ve yorumlara verdiğiniz yanıtlar kalıcı olarak silinmek durumunda kalır. Fakat Youtube marka kanallarının kendilerini gizlemelerine izin vermemektedir.

Hesabı gizlemek oldukça basit bir işlemdir, yapmanız gereken yalnızca gizlemek istediğiniz hesabınızla oturum açmak ve sağ üst köşeden ‘Ayarla’ seçeneğini ardındansa

Gelişmiş Ayarlar‘ seçeneğini seçmeniz. Gelişmiş ayarlardan ‘Kanalı Sil‘ seçeneğini tıklayın fakat bu noktada korkmanıza gerek yok çünkü bu noktadan sonra Youtube size kanalı silmek ve ya gizlemek üzerine iki seçenek sunacaktır. ‘Kanalımı Gizlemek İstiyorum’ seçeneğini seçtikten sonra gizlemek istediğiniz içerikleri seçerek “Kanalımı Gizle” seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Youtube Kanal Hesap Silme

Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ‘Ayarlar’ seçeneğinden ‘Kanalı Sil‘ noktasına kadar aynı adımları izleyin. Ardından ‘İçeriğimi Kalıcı Olarak Silmek İstiyorum‘ seçeneğini seçin ve belirli kutucukları işaretledikten sonra ‘Kanalımı Sil‘ butonuna basarak işlemi sonlandırın. Bu işlemleri yalnızca bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz, yani cep telefonunuz üzerinden kanal silmek ne yazık ki henüz mümkün değildir. Silme işleminin ardından bir süre daha videolarınızın küçük resimlerini görmeniz mümkün fakat bir süre sonra hesap güncellenip yok olacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu