Kapat
Sponsor Reklamlar
YouTube Neden Açılmıyor
ÇözümNet 27 views 0

YouTube Neden Açılmıyor

YouTube Neden Açılmıyor ; YouTube şu an var olan dünyada en fazla kullanılan ve en popüler olan video paylaşım sitesidir. YouTube ile ilgilendiğiniz alanda bir çok videoya erişebilir, bir çok sosyal medya uygulamasının izin verdiği gibi canlı yayın yapabilir, hatta kendinize özel YouTube kanalı da açabilirsiniz. YouTube hem bilgisayarlarda tarayıcı ile kullanılan hem de Android ve iOS platformlarda uygulaması bulunan bir video paylaşım sitesidir. Zaman zaman kullanıcılar hem bilgisayarlarda YouTube ‘a girerken hem de akıllı cihazlar da YouTube uygulamasına girerken YouTube ‘a erişim sorunu yaşamaktadırlar. Bu yazımızda YouTube Neden Açılmıyor, YouTube ‘a neden erişilmiyor ve çözüm yollarından bahsedeceğiz.

YouTube Neden Açılmıyor

Eğer YouTube ‘a uygulama ile girmeye çalışıyor ve YouTube açılmıyor ise bunun bir kaç nedeni olabilir. YouTube uygulaması güncel olmayabilir, uygulamada çerez (veri) birikmiş olabilir, internet ayarlarınızda sıkıntı olabilir. Çözüm yolları için aşağıdaki yolları deneyiniz.

  1. İnternet bağlantınızı kontrol ediniz. Eğer Wi-Fi ağından bağlanıyor iseniz, modeminizi bir defa aç-kapa yapınız.
  2. Cep telefonunuzu kapatıp açınız.
  3. Uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol ediniz.
  4. YouTube ayarlarından ön belleği ve verileri temizleyin.
  5. Bir VPN ile bağlanmayı deneyin.
  6. Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin.
  7. Tarayıcı üzerinden YouTube ‘a bağlanmayı deneyin.

YouTube ‘a uygulama üzerinden yada tarayıcı ile bağlanırken 500 internal server hatası alıyorsanız, bu hata YouTube serverlarından kaynaklanmaktadır. Genelde bu tür hataların kaynağı aşırı yoğunluk olarak söylenebilir. 500 internal server hatası genelde ilk 30 dakika içinde çözülmektedir.

YouTube uygulamasının güncel olmaması da YouTube ‘a bağlanmada sorun çıkarabilir. Google Play üzerinden uygulamayı güncelleyiniz. Wi-Fi ağından bağlanıyorsanız modeminizi kapatıp 10 saniye (yada en az 5 dakika kapalı tutup) modeminizi tekrar açınız. Bazen modemden kaynaklı sorunlar da YouTube ‘a girmenizi engelleyebilir.

YouTube ‘da ki bazı videolar da yaş sınırının bulunması ilgili videoyu izlemenizi engellemektedir. Yaş sınırı YouTube ‘a eğer Gmail hesabınızla bağlanıyorsanız, Gmail hesabınızı açarken kullandığınız doğum tarihini değiştirerek çözebilirsiniz.

YouTube Neden Açılmıyor çözüm yollarını kısaca özetlemeye çalıştık. YouTube ile daha farklı bir sorun yaşıyorsanız yorum yazarak YouTube Neden Açılmıyor ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.