Sosyal Medya

YouTube Premium Satın Alma ve İptal etme Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlatım

Youtube gün içerisinde milyonlarca kişinin eğlenmek veya bilgi edinmek için uğradığı sayılı sosyal platformlardan biri. Yüksek sayılarda kitleye sahip olan Youtube, reklamlar ve sponsorluklar sayesinde para kazanıyor.

Durum böyle olunca normal izleyiciler birçok reklamla uğraşmak zorunda kalıyor. Fakat tüm reklamlardan kurtulup Youtube platformunun tam anlamıyla keyfini çıkarabileceğiniz bir sistem bulunuyor.

Youtube Premium ismi verilen bu sistem ile ücretli bir Youtube kullanıcısı olabilir ve Youtube platformunun tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Bu yazımızda da Youtube Premium nedir, ne gibi faydalar sağlar, Youtube Premium kaydı nasıl yapılır ve iptal edilir gibi sorulara yanıt vereceğiz. Youtube neden açılmıyor konulu yazımızda ilginizi çekebilir?

Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium, Youtube tarafından tüm kullanıcıların kullanımına sunulan ücretli bir abonelik sistemidir. Tüm kullanıcıların kayıt olabileceği bu sistem ile Youtube üzerinde normal kullanıcılara göre birçok avantaja sahip olabilir ve Youtube hizmetlerinin birçoğuna ek bir ücret ödemeden kolaylıkla erişebilirsiniz. Uygun fiyatlara satın alınabilen bu hizmeti istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilir ve iptal ettirebilirsiniz.

Youtube ekibinin platform üzerindeki reklam dağılımını arttırması, Youtube platformunun piyasada daha etkin bir rol almaya başlaması ile birlikte normal kullanıcılar çok fazla reklamlardan ve Youtube hizmetlerinin kısıtlı olmasından yakınmaya başlamışlardı. Bunun için ücretli abonelik sistemi olan Youtube Premium kullanıcılara sunuldu ve başta sevilmemesine rağmen günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı.

Youtube Premium Avantajları Nelerdir?

Youtube Premium sadece reklamsız bir video deneyimi sunmasıyla kalmıyor ve kullanıcısına birçok özellik vadediyor. Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

youtube premium satın alma
 • Tamamen reklamsız video izleme ve şarkı dinleme deneyimi
 • Çevrimdışı video izleme ve müzik dinleme özelliği
 • Youtube ve Youtube Music uygulamalarını arka planda çalıştırma
 • Youtube Premium yanında ücretsiz olarak Youtube Music üyeliği
 • Youtube film platformu olan Youtube Orginals hizmetine ücretsiz erişim imkânı

Ve Youtube tarafından sunulacak olan tüm içeriklere ek bir ücret ödemeden erişim imkânı sunuyor. Tüm bunların yanında normal Youtube kullanıcılarına göre daha ön planda ve dikkat çekici olabiliyorsunuz.

Sandığı avantajlar açısından incelendiğinde Youtube Premium, Youtube hizmetlerini kullanan herkes için önerilmekte. Gününüzün bir kısmını bu platform üzerinde geçiriyorsanız mutlaka deneyimlemeniz gereken bir hizmet olduğunu unutmayın.

Youtube Premium Nasıl Satın Alınır?

Youtube Premium hizmetine abone olmak oldukça kolaydır. Öncelikle sahip olmanız gereken şey bir Youtube hesabıdır. Bu hesabı Google üzerinden kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Youtube hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken Youtube üzerinden “Premium” sayfasına girmektir.  Youtube Premium ilk ay herkese ücretsizdir ve daha sonrasında fiyatları şöyledir:

 • Normal kullanıcılar için ilk aydan sonra aylık 16.99TL
 • Öğrenciler için ilk aydan sonra aylık 9.99TL
 • Aileler için ilk aydan sonra aylık 25.99TL (Bu üyelikte 5 farklı Youtube hesabı kullanılabilir)

Kaydı tamamlamak için yapmanız gereken Youtube Premium sayfası üzerinden istediğiniz paketi seçmek ve daha sonrasında gerekli bilgileri doldurup kart numaranızı girmektir. Kart numaranızı girdikten sonra ilk ay sizden ücret alınmayacak, daha sonraki aylarda otomatik olarak kesinti yapılacaktır.

Youtube Premium Nasıl İptal Edilir?

Youtube Premium hizmetinden tatmin olmadıysanız veya Youtube hizmetlerine para harcamak istemiyorsanız kolay bir şekilde üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal ettirebilir ve tekrar başlatabilirsiniz. Yapılan işlemler için herhangi bir ek ücret alınmamaktadır.

 • Youtube hesabınıza giriş yapın ve profil fotoğrafınıza tıklayın
 • Açılan menüden “Ücretli Üyelikler” sekmesine tıklayın
 • En başta bulunan Premium üyeliğinize tıklayın
 • “Devre Dışı Bırak” tuşuna basarak hesabınızı durdurun.

Daha sonrasında hesabınızı dondurmanız hakkında bir bilgi metni alacak ve hesabınızı neden normal üyeliğe çevirmek istediğiniz sorulacaktır. 6 ay içerisinde hesabınızı tamamen iptal etmeden tekrar Premium üyeliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu