Sosyal Medya

Youtube Videoları Açılmıyor Sorunu Kesin Çözüm

YouTube da izlediğiniz videolar açılmıyor yada donuyor ise doğru adrestesiniz. Sizlerle paylaşacağımız çözüm önerileri ile Android cep telefonunuzda, iPhone cep telefonunuzda yada bilgisayarda yaşadığınız YouTube videoları izlerken donma sorununu en kısa sürede çözeceksiniz. Şimdi hızlı bir şekilde YouTube videoları açılmıyor sorunu ve çözüm önerilerinden bahsedelim.

Android Telefon Youtube Videoları Açılmıyor

İlk başta şunu belirtmekte fayda var. Şayet YouTube da hiç bir video açılmıyor ve bu sorun genel bir sorunsa olası nedenlerin en başında YouTube sunucularının çökmüş olmasında kaynaklanıyor olabilir. Sorunun çözüldüğünün anlaşılması için ara sıra YouTube üzerinde herhangi bir videoya bakmakta fayda var. Şayet böyle bir sorun yoksa aşağıdaki çözüm önerilerini deneyiniz.

Youtube da videolar farklı kalitelerde yayınlanmaktadır. YouTube videoların oynatma kalitesini düşürerek yada otomatik olarak ayarlayarak YouTube videolar donma sorununu aşabilirsiniz.

Android cihaz kullanan kişilerde, yaşanabilen Youtube videoları açılmıyor sorununun çözümü pek çok farklı nedenden olabilmektedir. Tarayıcılarda yaşanan birtakım aksaklıklar, Youtube sitesinin açılmasını engelleyeceği gibi, donmaya da sebep olabilir. Böyle durumlarda eğer bir kablosuz ağa bağlanıyorsanız, öncelikle Wi-Fi’ınızı fişten çekmeniz ve bir süre bekledikten sonra fişi takmanız gerekir. Böylelikle, küçük sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Şayet uygulama üzerinde açılmıyor ise uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol ediniz Uygulama güncel değilse YouTube videoları açılmıyor sorununu yaşayabilirsiniz.

Diğer bir sorun ise bulunduğunuz operatörünüzün interneti çekmiyor olabilir. Yada cep telefonu operatörünüzün internet hizmeti ile ilgili bir sorun olabilir. Arkadaşlarınıza danışarak aynı durumu yaşayıp yaşamadığınızı sorabilirsiniz.

Youtube Videoları Açılmıyor

iOS Telefon Youtube Videoları Açılmıyor Sorunu

iOS işletim sistemi kullanan telefonlarda yaşanan Youtube videoları açılmıyor sorununun çözümüne ilk olarak YouTube uygulamasının güncelliğini kontrol ederek başlanmalıdır. Uygulamanız güncel olsa bile telefonunuzun işletim sistemi güncel değilse Youtube sitesinin açılması engellenir.

Ayrıca herhangi bir tarayıcıda YouTube da videolar açılmıyor ise tarayıcının güncel olup olmadığını kontrol ediniz.

Bilgisayarda Youtube Açılmıyor Sorunu

Youtube, videolarının kalitesini otomatik moda alırsanız, internet hızınız arttığında kaliteli, düştüğünde ise daha düşük kaliteli de olsa videoları izlemenize yardımcı olacaktır. Eğer internet hızınız yeterli değilse, videoyu duraklatarak yüklenmesini bekleyebilirsiniz. İnternetin yavaşlığından kaynaklanmayan sorunlarda ise ağ sorunlarını çözebilmek için WİFİ ya da kablolu ağ bağlantısının üzerine sağ tıklatarak sorunlar gider düğmesini seçebilirsiniz. Bilgisayarınız internette herhangi bir sorun bulursa otomatik olarak bulup düzeltecek ve internet bağlantınız iyi hale geçecektir.

Sorun Hala Devam Ediyorsa

Sorunun sizin bilgisayarınızda ya da telefonunda olmadığından emin olduktan sonra diğer sitelere girmeye çalışın. Diğer sitelere girerken zorlanmayan teknolojik ürünleriniz Youtube sitesine girerken zorlanıyorsa büyük ihtimalle, Youtube ile ilgili genel bir problem vardır ve bu sıkıntıyı tek başınıza siz değil, çevrenizdeki ülkenizdeki hatta dünyadaki herkes çekiyor olabilir. Youtube videolarına kimi zaman yaş sınırı konulmaktadır. Bu küçük çocukların, yetişkin içeriklerini izlememesi için yapılan bir çeşit önlemdir.

Eğer yetişkin bir bireyseniz, youtube videoları izlemek için Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekecektir. Kaydolurken seçtiğiniz yaş kriteri, eğer videoyu izlemenize yetiyorsa video açılacaktır. Aksi takdirde videoyu izlemeniz sağlanamaz. Kaldırılmış ve silinmiş videoların eski linkleri de açılmama sorunu yaratmaktadır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı