BlogSosyal Medya

Youtube Videoları Açılmıyor Sorunu Kesin Çözüm

Bu yazımızda sizlerle Youtube Videoları Açılmıyor nedenleri ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Youtube, 2005 yılında hizmete açılmış bir sosyal medya platformudur. Youtube sitesinin esas amacı, video barındırmak, videoların izlenebilir ortamını sağlamaktır. Son dönemlerde Youtube’dan gelir elde eden insan sayısı da oldukça çoğalmıştır. İzlenme sayısı ve reklam tıklanma sayısına göre gelir elde eden insanlar, ilgi çekmek ve daha çok izlenmek için farklı çeşitlerde içerik üretmektedir.

Youtube sitesinde herkes kendi ilgi alanına göre bir video mutlaka bulabilir. Geniş bir skalası olan Youtube, her yaştan, her cinsiyetten ve her kıtadan insanlara hitap edebilen bir şirkettir. Hal böyle olunca youtube da video izleme çok yaygın durumdadır. Ama bazen youtube videolarının açılmaması yada geç açılması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Android Telefon Youtube Videoları Açılmıyor

Android cihaz kullanan kişilerde, yaşanabilen Youtube videoları açılmıyor sorununun çözümü pek çok farklı nedenden olabilmektedir. Tarayıcılarda yaşanan birtakım aksaklıklar, Youtube sitesinin açılmasını engelleyeceği gibi, donmaya da sebep olabilir. Böyle durumlarda eğer bir kablosuz ağa bağlanıyorsanız, öncelikle WİFİ’ınızı fişten çekmeniz ve bir süre bekledikten sonra fişi takmanız gerekir. Böylelikle, küçük sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Youtube Videoları Açılmıyor 1
Youtube Videoları Açılmıyor

iOS Telefon Youtube Açılmıyor Sorunu

iOS işletim sistemi kullanan telefonlarda yaşanan Youtube açılmıyor sorununun çözümüne ilk olarak uygulamanın güncelliğini kontrol ederek başlanmalıdır. Uygulamanız güncel olsa bile telefonunuzun işletim sistemi güncel değilse Youtube sitesinin açılması engellenir.

Bilgisayarda Youtube Açılmıyor Sorunu

Youtube, videolarının kalitesini otomatik moda alırsanız, internet hızınız arttığında kaliteli, düştüğünde ise daha düşük kaliteli de olsa videoları izlemenize yardımcı olacaktır. Eğer internet hızınız yeterli değilse, videoyu duraklatarak yüklenmesini bekleyebilirsiniz. İnternetin yavaşlığından kaynaklanmayan sorunlarda ise ağ sorunlarını çözebilmek için WİFİ ya da kablolu ağ bağlantısının üzerine sağ tıklatarak sorunlar gider düğmesini seçebilirsiniz. Bilgisayarınız internette herhangi bir sorun bulursa otomatik olarak bulup düzeltecek ve internet bağlantınız iyi hale geçecektir.

Sorun Hala Devam Ediyorsa

Sorunun sizin bilgisayarınızda ya da telefonunda olmadığından emin olduktan sonra diğer sitelere girmeye çalışın. Diğer sitelere girerken zorlanmayan teknolojik ürünleriniz Youtube sitesine girerken zorlanıyorsa büyük ihtimalle, Youtube ile ilgili genel bir problem vardır ve bu sıkıntıyı tek başınıza siz değil, çevrenizdeki ülkenizdeki hatta dünyadaki herkes çekiyor olabilir. Youtube videolarına kimi zaman yaş sınırı konulmaktadır. Bu küçük çocukların, yetişkin içeriklerini izlememesi için yapılan bir çeşit önlemdir.

Eğer yetişkin bir bireyseniz, youtube videoları izlemek için Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekecektir. Kaydolurken seçtiğiniz yaş kriteri, eğer videoyu izlemenize yetiyorsa video açılacaktır. Aksi takdirde videoyu izlemeniz sağlanamaz. Kaldırılmış ve silinmiş videoların eski linkleri de açılmama sorunu yaratmaktadır.

Ayrıca bakınız: youtube videoları donma sorunu

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu