Kapat
Youtube Videoları Donma Sorunu ve Çözümü
ÇözümNet 20 views 0

Youtube Videoları Donma Sorunu ve Çözümü

Sosyal medya paylaşım sitelerinde vakit geçirmek oldukça sık şekilde karşılaşılan durumlardan bir tanesidir. Bir sorun olduğunda araştırma yapmak veya birileriyle iletişim kurmak için bile sosyal medya hesaplarından yararlanılır. Sosyal medya hesapları içerisinde en sık video konusunda kullanılan sayfaların başında Youtube gelir. Youtube video barındırma sitedir. Sadece video paylaşımına izin verir. Bundan dolayı video izlerken bazı sorunlar yaşayan kişiler bunların olmaması adına bazı yöntemleri bilmelidir. Youtube videoları donma sorunu ve çözümü nasıl yapılır? Sorusu en sık karşılaşılan sorunların başında gelir.

Youtube Neden Donar?

Youtube Videoları Donma Sorunu ve Çözümü

Bir videonun donması ile alakalı olarak ortaya çıkacak sorunların temelinde genelde internet hızınız bulunur. İnternetinizin yeterince hızlı olmaması sebebiyle bazı sorunlar yaşanabilir. Bir başka durum ise yazılım ve donanımlarınıza ait olan sorunlardır. Bu şekilde de video izlerken bazı donma ve yavaşlamalardan dolayı rahatsızlık duyabilirsiniz. Sorunun çözülmesi için neden donmaların yaşandığı konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü ancak bu şekilde etkin bir çözüme ulaşılması söz konusu olacaktır.


Video Kalitesi

En sık rastlanan nedenlerin başında internetinizin hızının yavaş olması gelir. Böyle zamanlarda yapılması gereken video izlerken videonun kalitesini değiştirmek olacaktır. Video izlerken hemen alt köşede bulunan ayar düğmesinden kalite değiştirilmesi işlemi yapılır. Videonun buradan en düşükten en iyi kaliteye kadar izlenmesi mümkün olur. Bunun yapılmasındaki sebep videonun kalitesinin izleme hızını internet hızına bağlı olarak düşürmesidir. Kalite düşürüldükten sonra video daha rahat izlenmeye başlanır. Bu şekilde internet kotanızın da kısa süre içerisinde dolması söz konusu olmayacaktır. Hem de kota sever bir çözüm olduğunu söylemek gerekir.

Tarayıcı ve Diğer Eklentilerin Güncelliği

Youtube uzun zamandır kullanılan ve kullanıcıların istek ve taleplerine karşılık güncellenmeye devam eden bir uygulamadır. Bu uygulamanın talep görmesinden dolayı da belli aralıklarla güncellenmesi gerekir. Güncellenmeler sayesinde daha hızlı ve kaliteli şekilde video izleme olanağınız olacaktır. Bunun için belli aralıklarla siz de programın güncellenmesine olanak sağlayarak bunu başarabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı ve donma sorunu olmadan izleme şansınız olur.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.