Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
YouTube Reels
Sosyal Medya 421 views 0

Youtube’a da Hikayeler Özelliği Geliyor (Youtube Story / Youtube Hikayeler)

Youtube Hikayeler

İlk olarak Snapchat’te gördüğümüz hikayeler özelliği şimdi de Youtube’a geliyor. Fakat Youtube’un bunu uyarlama şekli diğerlerinden farklı olacak. YouTube Hikayeler özelliğini her yerde görmeye başladığımızda fazla abartıldığını düşünsekte firmalar bu özelliği kendi bünyelerine eklemekten vazgeçmiyor. Youtube’a yüklenecek olan süresi uzun bir videodan alınan önemli gördüğünüz kısa ve güzel anlara verilen teknik bir isim olan Reels adını verdiği bu özellik sayesinde artık görmeye alışık olduğumuz hikayeler özelliğine göre biraz daha farklı olacak.

YouTube Hikayeler

İlk olarak tam 30 saniyelik videoları anlık olarak çekip koyabileceğimiz bu geliştirme ile aynı zamanda kendi yüklemiş olduğumuz videolarımızdan yine 30 saniyelik kısımlar kesip yayınlamamız da mümkün hale gelecek. Youtube’un geliştirmiş olduğu bu özellik ilk etapta sadece 10 bin ve fazla olan aboneye sahip kanalların kullanıma açılacak. Hikayelerden farklı olan Reels özelliğinin bir diğer dikkat çekici yanı ise hikayeler gibi 24 saat sonra silinmeyecek, yani kalıcı olacak.

Youtube Hikayeler

YouTube Hikayeler

Youtube’un bu özelliğe vermiş olduğu topluluklar ismi ile beraber gelecek olan bu yenilik eğer 10 bin üstü aboneye sahipseniz kanalınızın ana sayfasında yeni bir başlık ile göreceksiniz. Ayrıca siz bu reels özelliği ile anlık video attığınızda takipçilerinize de bildirim gidecek. Youtube’un topluluklar adını verdiği bu özellik ile reelsin yanında ayrıca anlık görsel, anket, yazı ve tartışma alanı gibi özelliklere de sahip olabileceksiniz. Şimdilik beta olarak yayınlanacak bu özellik her zamanki gibi öncelikle seçkin kullanıcıların kullanımına açılacak. Bu beta sürümün ardından ise kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.