Blog

Youtube’a Video Nasıl Yüklenir?

Youtube’a Video Nasıl Yüklenir?

Görsel medya insanların okumak yerine izlemeyi tercih etmesinden dolayı hayatımızda daha  bir hayli önemli konuma geldi. YouTube’da görsel medyanın değerlenmesiyle önem kazanan mecralardan birisi. Hatta en çok önem kazananı. Öyle ki artık televizyon dizilerinden daha çok izlenen YouTube videoları bile var. YouTube bu kadar önemli bir alan olduğu için çoğu kişi de YouTube’a video yüklemek istiyor. Bu yazımızda YouTube’a video yüklemek isteyip nasıl yapacağını bilmeyenler için Youtube’a Video Nasıl Yüklenir sorusuna cevap vereceğiz.

YouTube’a video yüklemek

YouTube’a video yüklemek için ihtiyacınız olan ilk şey bir Google hesabı. Eğer Android telefon kullanıyorsanız zaten bir Google hesabına sahip olduğunuzu göreceksiniz. Fakat olmayanlarda Google’ın kendi sitesinden Google hesabı açabilir.

Google hesabımızla Youtube’a giriş yapıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra bir YouTube hesabımız olmuş olacak fakat bir YouTube kanalımız henüz yok.

Eğer telefondan YouTube’a giriş yaptıysanız, direk YouTube uygulaması ana ekranındaki Video imgesine tıklayarak telefonunuzdaki bir videoyu YouTube’a yükleyebilirsiniz.

Telefondan değilde bilgisayardan YouTube’a giriş yaptıysanız sayfanın sağ üst kısmındaki menüden yükleye tıklayarak bilgisayarınızdaki bir videoyu YouTube’a yükleyebilirsiniz.

Masaüstü Bilgisayarda Yüklemek

Youtube’a Video Nasıl Yüklenir

  1. Ok simgesine tıklayınız.
  2. Açılan pencerede belirtilen yere tıklayınız.
  3. Gizlilik ayarlarını değiştirmek için burayı kullanınız.
  4. Yüklemek istediğiniz videoyu seçiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.