Kapat
Sponsor Reklamlar
YouTube'da İzlenme Süresi Nasıl Görülür?
Sosyal Medya 15 views 0

YouTube’da İzlenme Süresi Nasıl Görülür?

Hayatımızın olmazsa olmazlarından bir tanesi olan YouTube en ünlü video paylaşım ortamlarından bir tanesidir. Gmail tarafından desteklenen sürümleri ile üyelik işlemlerine gerek duymadan video izleyebilirsiniz. Paylaşımlar, işletme hesabı veya kişiye özel hesaplar için ise yine ücretsiz hesaplar açılmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede kendinizi ve videolarınızı tüm dünyaya duyurabilir, pazarlama gibi alanlarda e-ticaret kanalı olarak kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak izlendikçe ve izlenme süreniz, takipçiniz arttıkça bundan ciddi kazançlar da elde edebilirsiniz. İzlenme sürelerinin bu kazançta önemli bir etkisi olduğu bilindiğinden dolayı youtube’da izleme süresi nasıl görülür?, nasıl raporlanır tarzında sorular çoğalmıştır.

YouTube İzlenme Süresi Raporlama Ne İşe Yarar?

YouTube tarafından verilen istatistikler hem web üzerinden hem de mobil uygulamalar aracılığı ile videolarınızın ne kadar süre izlendiğini anlamanız için oluşturulmuştur. Bu sayede daha sonraki videolarınız için istatistiklerden hareketle yeni içerik ve süreler belirleyebilirsiniz. Sadece izlenme süresi ile kalmayıp demografik özelliklerden başlayarak pek çok takipçiniz hakkında veri edinmeniz de kolaylıkla mümkündür. Bunun için YouTube üzerinden işlem basamaklarını izlemelisiniz. Kolay ve pratik menüler sayesinde tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.YouTube'da İzlenme Süresi Nasıl Görülür?

İzlenme Süresi Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle işlemlerin sadece youtube.com üzerinden yapılabileceği bilinmelidir. Bu rapor sayesinde gösterim sayısı, gösterimlerinize tıklanma oranı, görüntüleme sayısı, ortalama görüntüleme, izlenme süresi gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kanalınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklamanız gerekir. Ardından içerik stüdyosu seçeneğine tıklayınız. Sol tarafta analytics yazan ve kanalınızla alakalı tüm istatistik değeri taşıyan bilgilerin olduğu sayfaya geliniz. Genel bakış menüsüne tıklayınız. Son olarak ekranda açılan sekmelerden ayarlar anlamına gelen dişli çark şeklindeki simgeyi seçiniz.

Raporu Şekillendirme

İzlenme sürenizi takip edeceğiniz istatistiği saat veya dakika olarak ayarlamanız mümkündür. En son geldiğiniz sekmede izlenme süresi raporunuzu almadan önce birimi seçmenize olanak sağlayan bir kısım açılacaktır. Buradan değişiklik yapabilirsiniz. Zaman aralığınızı da seçtikten sonra videolarınızın belirlenen aralıkta ve belirlenen süre biriminde ne kadar süre ile izlendiğini kolaylıkla karşınızda görebilirsiniz.

super icerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.