Sosyal MedyaBlog

YouTubedan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtubedan 4K Video indirme nasıl yapılır sorusu, özellikle Youtube üzerinde sık video izleyen ve buradaki kaliteli videoları kaydederek daha sonra tekrar izlemek isteyen kişiler tarafından araştırılan konuların başında gelmektedir. Youtube platformu üzerinde çok fazla 4K kalitesinde video bulunmamasına rağmen bazı videolarda bu destek bulunmaktadır ancak internet hızları dolayısıyla çoğu kişi donmadan bu videoları izleyememektedir. Dolayısıyla birçok kişi videoları indirerek izlemeyi tercih eder. Bizler de bu içeriğimizde Youtubedan 4K video indirme nasıl yapılır sorusunu yanıtlandıracağız.

Youtubedan 4K Video İndirme

Youtube videolarını indirebileceğiniz ve depolayabileceğiniz birçok web sitesi ve uygulama bulunmaktadır. Ancak yüksek kalitede indirme işlemleri için daha spesifik araştırmalar yapılması gerekmektedir. Bu yüzden yüksek kaliteli video indirmek isteyen kişiler Youtube’dan 4K Video indirme nasıl yapılır sorunu araştırmaktadırlar.

Genellikle illegal yöntemler ile video indirme işlemi yapılıyor olsa da Youtube platformunun desteklediği yöntemlerde de video indirebilmeniz mümkündür. Ancak bunun için belirli bir ücret ödemeniz gerekebilir. Eğer bunu yapamayacak durumdaysanız, kaliteli video indirme sitelerine veya uygulamalarına başvurmanız gerekecektir.

Youtubedan 4K Video İndirme
Youtubedan 4K Video İndirme

Youtube Video İndirme Siteleri

Youtube videolarını indirebileceğiniz birçok web sitesi bulunmaktadır ancak 4K kalitesinde video indirebileceğiniz oldukça az platform mevcuttur. Bu noktada indirmek istediğiniz videonun kalitesini, uzantısını ve boyutunu belirleyebileceğiniz web sitelerini kullanmanız gerekecektir. Bu web siteleri genelde ücretsiz hizmetler veriyor olsalar da bazıları bir süre sonrasında üyelik ve ücret talep edebilir. En çok kullanılan 4K video indirme siteleri ise şöyle sıralanabilir:

  • Clipconverter.cc
  • Youtube4kdownloader.com
  • Loader.to
  • ODownloader.com

Bunların dışında çok fazla bilinen ve kullanılan 4K video indirme sitesi maalesef bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen zamanlarda bu alana ihtiyaç artacağından platformların ve web sitelerinin sayısı artış gösterecektir. Yine de şimdilik yukarıda bahsetmiş olduğumuz web sitelerini kullanabilirsiniz.

Youtube Video İndirme Uygulamaları

Telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan direkt uygulama ile programlar yardımıyla daha profesyonel indirme işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız da kullanabileceğiniz birçok sistem bulabilirsiniz. Bu sistemler genelde web sitelerine ve platformlara göre daha tatmin edici özellikler sunmaktadırlar ancak çoğu bir süre sonrasında ücret talep etmektedir. Yine de deneme sürümleri ile uygulamaları kullanabilir ve ücretsiz bir şekilde 4K video indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Free Video Downloader – PC ve macOS
  • 4K Video Downloader – Android
  • Snappea – Android, iOS
  • Y2Mate Downloader – Android, iOS
  • VidMate Video Downloader – Android

Bu uygulamalar ve programlardan istediğinizi indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey indirmek istediğiniz videonun linkini uygulamaya yapıştırmak ve indirmek istediğiniz çözünürlüğü seçerek işlemi başlatmaktır. Böylece kısa süre içerisinde indirme işlemini tamamlayabilir ve yüksek çözünürlüklü videonuzu izleyebilirsiniz.

Youtube Video İndirme Uygulamaları
Youtube Video İndirme Uygulamaları

Youtube Premium

Youtube Premium, Youtube tarafından tüm kullanıcılara ücretli bir şekilde sunulan, birçok avantajı da beraberinde getiren üyelik sistemidir. Bu üyelik sisteminin içerisinde reklamsız video izleme, Youtube Music uygulamasını kullanabilme gibi özelliklerin yanında videoları kaydetme özelliği de bulunmaktadır. Böylece 4K kalitesinde bir videoyu Premium üyesi iseniz direkt olarak kaydedebilir ve daha sonra izleyebilirsiniz. Bunun için üyeliğe sahip olduktan sonra ilgili videoya girerek ayarlar kısmından “İndir” seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır. Bunun hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Youtube Premium Satın Alma ve İptal Etme Nasıl Yapılır? Başlıklı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Youtubedan 4K Video indirme nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız sizler de bu yazıyı okuduktan sonra istediğiniz videoları 4K kalitesinde kaydedebilir ve daha sonra internetsiz izleme fırsatı bulabilirsiniz. Yalnızca 4K kalitesinde değil, daha düşük kalitelerde de video indirmek isterseniz Youtube Videoları Nasıl İndirilir? Sayfasını da inceleyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu