Blog

Klavyede Yüzde İşareti % Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle klavye kullanarak bilgisayarda yüzde işareti % nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Bilgisayarlar modern çağın en önemli olmazsa olmaz parçalarından biri haline gelmeyi başarmış, bütün sistem işlerinde mutlaka bilgisayar kullanılır olmuştur. Bilgisayarların hayatımıza girmesi eski yıllara dayanmasıyla birlikte o günden bugüne yeni yazılımlı, yeni işletim sistemleri geliştirilerek birçok alanda kullanılabilecek ürün olarak hayatımızdaki yerini korumaya devam ediyor. İleri ki yıllara kadar da bunun devam edeceğini kesin bir gözle bakabiliriz.

Yüzde İşareti Kopyala

Bilgisayar üzerinde yazı yazmanın birçok avantajı bulunuyor. İstediğiniz her şeyi yazıp ister internet sitelerinde kullanın ister bir ödev, ilan gibi işlerde kullanın. Bilgisayar da yazı yazabilmek için klavyeye hakim olabilmeniz işinizi daha kolaylaştıracaktır. Sürekli denemeler yaparak daha hızlı ve en doğru şekilde yazmanız mümkün olabilir.

Bilgisayar Klavyesindeki Tuşların Önemi

Yazı yazabilme açısından bilgisayar donanımlarının arasında en önemli parça hiç şüphesiz klavyedir. Klavyenin tuşlarının bozulması bizi en sinir eden durumlardan birisidir. Shift, Enter, Caps Lock, Tab, Ctlr, Alt gr olarak sıraladığım bu tuşlar klavyede olmazsa olmazlardandır. Onlarsız hiçbir işlem yapamaz, işaretleri kolay bir şekilde kullanamayız. Bir düşünün boşluk tuşunun çalışmadığını. Bir müşteriye önemli bir rapor belge sunacaksınız, fakat boşluk tuşu çalışmadığı için bütün yazılar bitişik olacak ve bu yüzden işinizden bile olabilirsiniz. Bundan dolayıdır ki klavyenin gerekli bakımlarını aksatmadan güzel bir şekilde kullanmanız gerekir.

Bilgisayarda Yüzde İşareti Yapımı

Bazı hesaplamalarda kullanılan yüzde (%) işareti yapmayı bilmeyenler hatta bu konu da oldukça zor anlar yaşayanlar olabiliyor. Onlar için bilgisayarda yüzde işareti nasıl yapılır sorusunun cevabını verelim. Öncelikle Shift tuşuna basıp ardından % işareti bulunan tuşa basıyoruz. Bazı klavyelerde bu işaret bir rakam ile birlikte olabildiği gibi bazılarında ise tek bir tuş halinde de bulunması mümkündür. % işareti kullanılırken mutlaka Shift tuşuna basılı tutulması gerekir. Yoksa rakam veya harf olarak karşınıza çıkması olasıdır.

Klavyedeki % İşareti Ne İşe Yarar?

Klavye üzerindeki her bir tuşun muhakkak belli bir amacı ve görevi bulunuyor. Bunların içindeki yüzde işareti matematik işlemlerinde ve oran belirtmede kullanıldığı yaygın olarak biliniyor. Bunun dışında yüzde işareti tahmin belirtmede sık sık kullanılır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu