Blog

Zoom Cloud Meeting Nedir? Ücretsiz Üyelik Nasıl Yapılır?

Yakın dönemde Covid-19 salgını nedeniyle evde geçirilen zamanların artmasıyla birlikte, bazı çalışma alanlarının evden yürütülmeye başlanması, uzaktan eğitime ağırlık verilmesi gibi nedenlerden ötürü Zoom uygulamasının önemi daha da arttı.

Son dönemlerin en fazla indirilen uygulaması olan Zoom Cloud Meeting, genel anlamıyla online platform üzerinde aynı an da pek çok kişinin görüntülü görüşme yapabilmesine olanak tanıyan bir uygulamadır. Uzaktan eğitim veya evde çalışanların video konferans yapabilmesi bakımından Zoom son zamanların en fazla ilgi gören uygulamalarından biridir.

İçindekiler

Zoom Cloud Meeting Üyelik

Zoom Programını kullanabilmeniz için öncelikli olarak uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bunun için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Telefonunuzun uygulamalar mağazasına giriş yaparak arama motoruna “Zoom” yazdıktan sonra arama sonuçları arasından Zoom Cloud Meeting’i seçip indirme işlemini tamamlamalısınız.

Uygulamayı indirdikten sonra üyelik için;

  • Uygulamaya giriş yapıp “Sing Up” ibaresini tıklayın.
  • Ekrana yansıyan alana e-mail adrsinizi, adınızı ve soyadınızı sırasıyla yazdıktan sonra ” I agree to the Terms of Service” ibaresinin başında yer alan kutucuğu onaylayın ve ardından “Sing Up” butonunu tıklayarak devam edin.
  • Sistem tarafından e-mail adresinize otomatik olarak gönderilen “Activate Account” linkini tıklayarak onay verin. Bu aşamada yine otomatik olarak Zoom uygulamasına geri yönlendirilirsiniz ve yönlendirildiğiniz alanda açtığınız hesap için bir şifre oluşturmanız gerekir. Oluşturacağınız şifre küçük harf, büyük harf ve rakam içermelidir. Şifreniz en az 8 karakter olmalıdır. Şifre oluşturduktan sonra “Contiune” kısmını tıklamalısınız.
  • Şifrenizi oluşturduktan sonra sistem sizden bir eğitim kurumu ya da bağlı olduğunuz kuruluşun e posta adresini talep edebilir. Şayet böyle bir bilginiz mevcut değilse güvenlik kodunu girerek “skip this step” butonunu tıklamalısınız.

Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak adımlar için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Mobil cihazınızda erişilmek istenen takvim, bildirimler gibi kaynaklara erişim iznini vererek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

zoom cloud meeting nedir zoom cloud meeting üyelik 2

Zoom Güvenli mi?

Zoom uygulamasının güvenlik bakımından pek çok risk barındırdığı kabul edilse de şu ana dek kanıtlanabilmiş bir zafiyeti görülmemiştir.

Zoom Ne Zaman Kuruldu?

Zoom Cloud Meeting, 9 sene önce Amerikan iş adamı, Çin kökenli Eric Yuan tarafından kurulmuş bir uygulamadır.

Zoom Kullanarak EBA Harici Canlı Ders Linki Nasıl Oluşturulur konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu