Kapat
Facebook Profilime Kim Bakmış
İnternet 52 views 0

Facebook Profilime Kim Bakmış Kesin Çözüm

Sosyal medya insanların hayatlarına dahil olduktan sonra uzun zaman boyunca zaman geçirilen faaliyetler arasında kendine yer edindi. Özel hayatınızın korunması ve istemediğiniz insanların hayatınızla alakalı bilgi ve paylaşımlara erişim sağlamaması için ise gizlilik adı altında uygulama tarafından çeşitli önlemler getirilmiştir. Gizlilik ayarları ile getirilen özellikler hesabınızdaki paylaşımları kimlerin görebileceğini düzenleme konusundan kimlerin mesaj yollayabileceğine kadar birçok özelliği kapsamaktadır. Yine de insanlar Facebook Profilime Kim Bakmış sorusunu sormadan ve güvenlikten emin olmadan duramazlar. Bu sorunun bazı teknik cevapları vardır.

Gizlilik Ayarları

Hesabınızın birileri tarafından takip edilmesini engellemek için Facebook gizlilik ayarları konusunda bilgi sahibi olmanız yararlı olacaktır. Bunun için ayarlar sekmesinden gizlilik kısmına gelmelisiniz. Paylaşımlarınız sırasında kimlerin bunu görmesine izin vereceğinizi ayarlamanıza olanak sağlayan paylaşım linkinin altındaki seçenekleri kontrol etmeyi de unutmamalısınız. Gizlilik ayarlarında sizi kimlerin arayabileceği konusunda ayar bulabilirsiniz.


Facebook kanalıyla veya web üzerinden aramalara kendinizi kapatabilir, sadece arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Size mesaj atabilecek kişileri de kısıtlamanız mümkündür. Engelleme listesine ekleyeceğiniz kişiler ise sizi hiç bir şekilde engellenen hesaptan göremezler. Yine de bunlara rağmen profilinizi ziyaret edenleri merak edebilirsiniz.

Facebook Profilime Kim Bakmış

Arkadaş Olmadığınız Kişilerin Sizi Takip Etmesi

Profilinize bakan kişilerin Facebook sayesinde görülmesine olanak sağlayan bir yol vardır. Bu ayardan sadece hesabınıza bakan kişiler görülürken bir diğer ayrıntı ise arkadaş listenizde olan kişilerin görünmesidir. Bu yolla hesabınıza bakan ve arkadaş listenizden olan kişiler görülebilir. Bu şekilde olmasının nedeni gizlilik kurallarından kaynaklanır. Çünkü arkadaş listenizde olmamasına rağmen profilinizi kontrol eden birisi hakkında aranan kişiye bilgi verilmesi bir anlamda arama yapmak isteyen kişilerin açık edilmesi anlamına gelecektir. Bu da gizliliğe aykırıdır.

Facebook Profilime Kim Bakmış

Facebook profilinizde iken sağ tıklayarak sayfa kaynağına ulaş seçeneğine tıklayınız. Ardından sayfanın arama kısmından chatfriend yazarak arama yapınız. Çıkan rakamları Facebook aramasından teyit ederek profilinize bakan kişilerin kimler olduğunu görebilirsiniz. Bu sadece arkadaş listenizde olan kişilerin size bakma sıklıklarını göstereceğinden dolayı arkadaş listenizde olmayanlar kapsam dışıdır. Sadece arkadaş listenizde olan ve profilinize bakanları görebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.