BlogSosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü , WhatsApp’a giremiyorum, WhatsApp çalışmıyor ,WhatsApp’a bağlanamıyorum, WhatsApp bağlantı sorunu, WhatsApp çöktü mü, WhatsApp çalışmıyor, WhatsApp bozuldu, WhatsApp’a girilmiyor

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

WhatsApp şu an dünyanın bir numaralı mesajlaşma servisidir. WhatsApp sayesinde resim, video, metin, ve hatta canlı video görüşmesi yapabilmekteyiz. Ama bazen WhatsApp kullanıcıları WhatsApp uygulamasına girişte sorun yaşamaktadırlar. Bu sorun bazen internetden dolayı kaynaklanmakta, bazende telefonunuzun ayarlarından kaynaklanmaktadır.  Teknozum takipçileri için WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü için araştırma yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Eğer WhatsApp ‘a bağlanma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, bu problem genellikle internet bağlantınız yada telefon ayarlarınızla ilgilidir. Çoğu WhatsApp bağlantı Sorunu nu aşağıdaki belirtilen yolları deneyerek çözebilirsiniz.

  1. Telefonunuzu kapatıp yeniden açın.
  2. WhatsApp uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunun için Google Play de WhatsApp uygulamasını bulup güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  3. Telefonunuzdan Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak modu seçeneklerine gelip uçak modunu bir kere açıp kapatın.
  4. Telefonunuzda Ayarlar > Ağ ve İnternet > Veri Kullanımı > Hücresel Veri’yi açık konuma getirin.
  5. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Uygulama Bİlgisi > WhatsApp > Veri Kullanımı ve daha sonra Arka Plan Verisi’nin açık konumda olup olmadığını kontrol edin. Açık değilse açık konuma getirin.
  6. Telefonunuzdan Ayarlar sekmesini açıp Ağ ve İnternet > Wi-Fi kısmından Wi-Fi’nızı kapatıp tekrar açın.

Eğer hala WhatsApp’a giriş yapamıyorsanız operatörünüzle iletişime geçip internet ayarlarınızın güncellenmesini isteyin. Bu işlemi yapmadan önce başka bir Wi-Fi ağına bağlanıp WhatsApp a giriş yapmaya çalışın.

Eğer bağlandığınız Wi-Fi ağı kurumsal bir ağ ise, bağlandığınız Wi-Fi ağının Android uygulamalarının kullanımına izin vermediğini unutmayın.

Eğer Wi-Fi ağınızdan bağlanamıyor iseniz Wi-Fi ağınızla ilgili modeminizi kapatıp, 20 saniye kadar bekledikten sonra tekrar açıp Wi-Fi ağınız geldikten sonra tekrar bağlanmayı deneyin.

Şayet tüm bu çözüm yolları işe yaramadıysa, WhatsApp uygulamasını kaldırın. Android telefonunuzda CCleaner ile ön bellek temizleme yapıp, uygulamayı tekrar indirin. İnternet ile ilgili bir problem yaşamıyorsanız, ön bellek temizleme yapıp, WhatsApp uygulamasını tekrardan telefonunuza kurmanız yaşadığınız problemi çözecektir.

Bu yazıya da göz atmak isteyebilirsiniz Kilit ekranı duvar kağıtları cep telefonu

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu