BlogSosyal MedyaWhatsApp

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Dünyanın bir numaralı mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz Whatsapp’dır. Öyleki Whatsapp sadece mesajlaşma olarak başlasa da Whatsapp sayesinde istediğimiz tim bilgileri, Word, Excel dosyaları, resimleri gibi, gönderebiliyoruz. Dahası Whatsapp ile sesli ve görüntülü de konuşabiliyoruz. Ama bazen Android cep telefonu kullanan kişiler WhatsApp da bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunlar;

 1. WhatsApp Bağlantı Sorunu
 2. WhatsApp’a giremiyorum
 3. WhatsApp çalışmıyor
 4. WhatsApp’a bağlanamıyorum
 5. WhatsApp bağlantı sorunu
 6. WhatsApp çöktü mü
 7. WhatsApp çalışmıyor
 8. WhatsApp bozuldu
 9. WhatsApp’a girilmiyor

gibi soruları da akıllara getirebilmektedir. Bu sorunları gidermenin çok basit çözüm yolları bulunmaktadır.

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

WhatsApp şu an dünyanın bir numaralı mesajlaşma servisidir. WhatsApp sayesinde resim, video, metin, ve hatta canlı video görüşmesi yapabilmekteyiz. Ama bazen WhatsApp kullanıcıları WhatsApp uygulamasına girişte sorun yaşamaktadırlar. Bu sorun bazen internetden dolayı kaynaklanmakta, bazende telefonunuzun ayarlarından kaynaklanmaktadır.  Teknozum takipçileri için WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü için araştırma yazımızı sizlerle paylaşıyoruz.

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

WhatsApp Bağlantı Sorunu ve Çözümü

Eğer WhatsApp ‘a bağlanma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, bu problem genellikle internet bağlantınız yada telefon ayarlarınızla ilgilidir. Çoğu WhatsApp bağlantı sorunu nu aşağıdaki belirtilen yolları deneyerek çözebilirsiniz.

 1. Telefonunuzu kapatıp yeniden açın.
 2. WhatsApp uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunun için Google Play de WhatsApp uygulamasını bulup güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 3. Telefonunuzdan Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak modu seçeneklerine gelip uçak modunu bir kere açıp kapatın.
 4. Telefonunuzda Ayarlar > Ağ ve İnternet > Veri Kullanımı > Hücresel Veri’yi açık konuma getirin.
 5. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Uygulama Bİlgisi > WhatsApp > Veri Kullanımı ve daha sonra Arka Plan Verisi’nin açık konumda olup olmadığını kontrol edin. Açık değilse açık konuma getirin.
 6. Telefonunuzdan Ayarlar sekmesini açıp Ağ ve İnternet > Wi-Fi kısmından Wi-Fi’nızı kapatıp tekrar açın.

Eğer hala WhatsApp’a giriş yapamıyorsanız operatörünüzle iletişime geçip internet ayarlarınızın güncellenmesini isteyin. Bu işlemi yapmadan önce başka bir Wi-Fi ağına bağlanıp WhatsApp a giriş yapmaya çalışın.

Eğer bağlandığınız Wi-Fi ağı kurumsal bir ağ ise, bağlandığınız Wi-Fi ağının Android uygulamalarının kullanımına izin vermediğini unutmayın.

Eğer Wi-Fi ağınızdan bağlanamıyor iseniz Wi-Fi ağınızla ilgili modeminizi kapatıp, 20 saniye kadar bekledikten sonra tekrar açıp Wi-Fi ağınız geldikten sonra tekrar bağlanmayı deneyin.

Şayet tüm bu çözüm yolları işe yaramadıysa, WhatsApp uygulamasını kaldırın. Android telefonunuzda CCleaner ile ön bellek temizleme yapıp, uygulamayı tekrar indirin. İnternet ile ilgili bir problem yaşamıyorsanız, ön bellek temizleme yapıp, WhatsApp uygulamasını tekrardan telefonunuza kurmanız yaşadığınız problemi çözecektir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.